Нині локальним медіа в Україні працювати непросто. Занадто багато викликів, і складнощів, до яких додаються регіональні нюанси
Як удається виживати, триматися на плаву і бути популярними і затребуваними у своїх читачів? Про це йшлося на Всеукраїнській конференції для регіональних медіа «Українські локальні медіа під час війни: що дає сили?», яка відбулася сьогодні, 13 вересня, організована Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика.
До участі у заході зголосилися майже 40 медіа. Колеги-медійники поділилися досвідом, звернувши увагу на те, що нині одним з основних джерел фінансування стають грантові програми, а одна із складових успіху – бути потрібними громаді, надавати людям ту інформацію, яка їм потрібна насамперед.
У конференції взяла участь перша секретар НСЖУ Ліна Кущ. Вона розповіла історії медіа, яким вдалося ефективно зайняти свою нішу у медіапросторі, звернула увагу на проблеми, які ще належить розв’язувати, зокрема, друкованим медіа. Одна з основних – те, що «Укрпошта» встановила розцінки на доставку, які навіть переважають вартість виробництва газети.
– Це ненормально, бо знецінюється важка і часом небезпечна праця журналістів, у тому числі – і в прифронтових регіонах. Тому ми закликаємо об’єднувати зусилля, щоб протистояти такому диктату, бо підвищувати ціну на газету в нинішніх умовах – неможливо, – наголосила Ліна Кущ
НСЖУ уже кілька років поспіль наполягає на тому, що має бути створений фонд підтримки медіа, зокрема, спрямований на підтримку локальних медіа. Це можуть бути державні кошти, які розподіляються на користь і локальних медіа, а не лише телемарафону, а також кошти з фонду відновлення України. НСЖУ вважає, що у програми відновлення регіонів повинні бути включене відновлення місцевих медіа, але поки що цього не відбувається, підкреслила Ліна Кущ.
Інформаційна служба НСЖУ