Секретаріат та Ревізійна комісія Національної спілки журналістів України в період дії правового режиму воєнного стану ухвалили рішення – призупиняти членство в НСЖУ осіб, щодо яких правоохоронні органи України висувають звинувачення у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України.
Призупиняється також членство у творчій спілці осіб, щодо яких рішенням Ради національної безпеки і оборони України застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції). І хоч такі випадки – виняткові, вкрай нечасті, позиція НСЖУ має бути заявлена.
Якщо рішення РНБО України стосуються фізичних осіб – членів НСЖУ, членство їх у спілці слід вважати призупиненим від часу застосування санкцій до їх скасування в законному порядку. Водночас регіональні організації НСЖУ, в яких перебувають на обліку відповідні особи, можуть розглядати питання про їх виключення зі спілки за наявності вагомих підстав для цього, зокрема пов’язаних з порушенням статутних вимог, набранням чинності ухвал суду про вчинення кримінальних злочинів тощо.
НСЖУ завжди надавала й надаватиме правову підтримку своїм членам у їхній законній професійній діяльності, захищатиме журналістів, обстоюватиме свободу слова й належно виконуватиме засадничі статутні обов’язки. Однак дії громадян України на шкоду національній безпеці (і не лише в час війни) несумісні з вимогами закону. Такі дії, як і персональні санкції, якщо їх застосовуватимуть проти спілчан, неодмінно матимуть наслідком – призупинення членства в НСЖУ.
Журналісти важливі. І важлива оборона держави.
Дискусія з цього приводу: