Олена Смирнова – двічі переселенка
У 2014 році журналістка, яка працювала власною кореспонденткою всеукраїнської газети «Факти та коментарі» у Донецькій області, змушена була тікати з окупації. Адже життя в Донецьку загрожувало їй щонайменше підвалом. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну 1 березня 2022-го родина Олени Смирнової виїхала з Ірпеня, в якому прожила останні вісім років, до Івано-Франківська, а в травні 2023-го – на Закарпаття, де працювала в гуманітарній організації.
Нещодавно пані Олена завітала в Івано-Франківський центр журналістської солідарності НСЖУ, з яким тісно співпрацювала впродовж свого перебування в місті. Вона зауважила, що Івано-Франківський центр журналістської солідарності – своєрідна домівка, передусім, для медійників-ВПО. Тут вони приходять поспілкуватися, поділитися своїми потребами та проблемами, розповісти, чим живуть їхні сім’ї.
– Я раніше ніколи не була на Прикарпатті та Закарпатті. Тут мені дуже сподобалося. До того ж, дуже допомогла потужна підтримка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ, а також моїх старих друзів, які залишилися на Прикарпатті ще з 2014 року, та й нових, з якими я познайомилася вже в 2022-му. Та я не перестану мріяти й про те, що можна буде повернутись і до Донецька, з окупацією якого я ніколи не змирюся, – розповіла Олена Смирнова.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За матеріалами Івано-Франківського ЦЖС