Організатора видання Херсонський вісник new Геннадія Шелестенка виключено з лав Національної спілки журналістів України за колабораціонізм та підтримку окупаційного режиму. Таке рішення прийняте на терміновому засіданні Секретаріату та Ревізійної комісії НСЖУ у середу, 27 квітня.
Видання Херсонський вісник new на своїй Facebook-сторінці публікує дописи про так звану «нову Україну» без «українського нацизму», а також інші дописи, які збігаються з наративами російської пропаганди.
«Абсолютно ганебною є ситуація, коли Шелестенко великим планом публікує своє журналістське посвідчення, наголошуючи на своєму журналістському статусі й позиціонуючи себе та своє видання як «глашатаїв правди» в Херсоні. Це абсолютна ганьба! Ми маємо виключити таких людей за зраду, за пособництво окупантам. Говорити про те, нібито такі месиджі поширюють під тиском чи тортурами, підстав немає. Спілка засуджує такі дії», – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Голова Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Работін підтримав позицію голови Спілки щодо виключення Геннадія Шелестенка, який перебуває на обліку в цій регіональній організації. На момент видачі посвідчення, зауважив голова, видання не транслювало проросійської риторики.
Нині на сторінці у Facebook Херсонського вісника new колаборанти заявляють, нібито колектив видання «складається виключно з членів Спілки журналістів України, вони всі пройшли перевірку в НСЖУ і платять внески».
Секретаріат та Ревізійна комісія перевірили інформацію про те, нібито затриманий СБУ за підозрою в державній зраді депутат Херсонської міської ради Ілля Карамаліков є членом Національної спілки журналістів України.
Як встановила перевірка, Одеська регіональна організація НСЖУ у квітні 2021 р. скасувала своє рішення про прийом 9 нових членів спілки, серед них – і Ілля Карамаліков. Затриманий депутат не має стосунку до журналістської організації і незаконно називає себе членом НСЖУ, в тому числі – в соціальних мережах.
Голова Ревізійної комісії НСЖУ Йосип Бурчо зауважив, що відповідно до Статуту, приймають та виключають членів обласні осередки, але Статут не позбавляє Ревізійну комісію контролюючих функцій як за діяльністю Спілки, так і за діяльністю обласних організацій.
«Ми маємо право і повинні таке рішення приймати. Рішення має бути одне – виключити з рядів Спілки», – наголосив Йосип Бурчо.
Також за пропозицією голови НСЖУ Одеська організація проведе звіряння своїх членів, які можуть зараз перебувати на Херсонщині чи на тимчасово окупованих територіях інших областей. Створена окрема робоча група НСЖУ, яка реагуватиме на випадки колабораціонізму журналістів та виключатиме їх з організації. Окрім цього, ухвалене рішення про призупинення членства тих спілчан, які свого часу вступали до НСЖУ, перебуваючи на території росії, Білорусі чи Придністровʼя.