Голова фонду «Зерно допомоги ЮA» Сергій Черних і голова Запорізької обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко підписали Меморандум про взаємодопомогу та постійний інформаційний контакт
З початком війни благодійність набула особливого значення. Завдяки благодійним фондам і організаціям наші громадяни, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, отримують необхідну матеріальну підтримку. У 2022 році долучився до цієї дуже корисної справи і Сергій Черних – голова благодійного фонду «Зерно допомоги ЮA».
Волонтерам стали інформаційно допомагати головний редактор Всеукраїнської газети «Горожанин Інформ» Андрій Бартиш і директор цього видання Любов Стародворська. Про співпрацю фонду та популярного видання вони розповіли журналістам під час зустрічі в Центрі журналістської солідарності Запоріжжя.
Спочатку фонд «Зерно допомоги ЮA» надавав матеріальну допомогу землякам Сергія – жителям села Малі Щербаки Василівського району. Потім продуктові набори почали отримувати і жителі П’ятихаток. Коли села опинилися під постійними ворожими обстрілами, люди залишили їх. Більшість із них перебралися до Запоріжжя і тепер регулярно отримують необхідну допомогу тут.
Про діяльність фонду люди дізнаються з газети «Горожанин Інформ». Редакція підтримує своїх передплатників. Допомагає і фонду – шукає підприємства і організації, які здатні співпрацювати з ним. Для успішної роботи БФ «Зерно допомоги» потрібні чималі кошти. Один із шляхів їх отримання – гранти. Фонд уже виграв один, сім заявок зараз розглядаються.
Керівники фонду не обмежуються видачею людям продуктових наборів і речей повсякденного вжитку. По можливості допомога поширюється і на військових. Серед планів на майбутнє – участь у проектах і програмах з відбудови знищених війною сіл. Поки що ця справа просувається дуже повільно, однак пошук інвесторів ведеться.
Посприяти фонду у розширенні його діяльності можуть і журналісти, вважають його керівники. Зокрема, уклавши угоду про співпрацю.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Ніна Деркач, фото Юрія Зелінського