Вони загинули на робочих місцях, друкуючи книги, журнали та газети. Росія завдала 3 ракетних ударів по друкарні в Харкові. Сімох працівників убито (це п’ятеро жінок і двоє чоловіків), ще півтора десятка співробітників поранено
Із 10.30 по 10.45 23 травня окупаційна армія завдала 15 ударів по Харкову і передмістю. Мішенню став цех друкарні «Фактор-Друк». Із 4 тисяч квадратних метрів площі підприємства зруйновано більше тисячі.
Як повідомили у видавництві, «Фактор-Друк» – найбільший поліграфічний комплекс повного циклу у Європі, у якому друкуються майже всі видавництва України, підприємство веде свою історію з 1996 року.
Сергій Політучий, засновник та президент Групи компаній «Фактор», до якої входить підприємство «Фактор-Друк», опублікував перший коментар щодо трагедії: «Я висловлюю співчуття родинам загиблих. Наразі ми намагаємось з’ясувати кількість працівників, які потребують нашої допомоги, підприємство компенсує витрати на їхнє лікування. Також ми підтримаємо родини загиблих. Обсяги матеріальних втрат унаслідок ракетного удару ми ще встановлюємо».
Наразі інформацію про матеріальні та людські втрати та обсяги руйнувань уточнюють. У момент атаки на зміні в друкарні працювало більше п’ятдесяти співробітників.
На місці обстрілу керівник поліції Харківщини Володимир Тимошко повідомив, що удари по друкарні завдали з ЗРК С-300. Дві ракети влучили безпосередньо в цех, ще одна у територію поруч.
До останнього рятувальники вірили, що працівників, яких вважали зниклими без вісти, вдасться знайти живими. Але, на жаль, на згарищі виявили тіла загиблих.
«Через сильну пожежу тіла загиблих дуже обгоріли, опізнати вдалося лише двох. Зараз робимо все, щоби оперативно встановити особи ще п’ятьох жертв, вже розпочали роботу зі зразками ДНК», – написав у фейсбуці керівник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.
Видавництво «Віват» оприлюднило заклик підтримати команду знищеної друкарні: «Зараз розгорніть свої книжки на останніх сторінках — і гляньте, скільки з них надруковані у Фактор-друк. Обіцяємо, ви будете здивовані, як їх багато. Якщо хочете підтримати типографію — сфотографуйте ці книжки і викладіть у своїх соцмережах. Видавництва і книгарні можуть також долучатися».
Центр журналістської солідарності НСЖУ в Харкові