Як стати популярним серед своїх читачів, глядачів та користувачів? Відповідь на це запитання шукали медійники-переселенці на тренінгу, організованому Запорізьким Центром журналістської солідарності НСЖУ.
На імідж журналіст впливають багато складових. Від зовнішнього вигляду, інтелекту та словникового запасу до вміння говорити і, навіть, жестикулювати.
– В інформаційному суспільстві імідж стає найефективнішою формою свідомої чи позасвідомої передачі і сприйняття інформації. Це наша з вами царина, бо ми з вами, колеги-журналісти, і є соціальними комунікаторами, – зазначила координаторка Центру Валентина Манжура.
Професія журналіст – це щоденна праця над собою. Зовнішність, звісно, грає роль, але в цивілізованому світі представників ЗМІ зустрічають та сприймають за знаннями, розумом, світоглядом, вихованням.
-Створити імідж – це мистецтво управляти враженнями. А правильно вибраний імідж слугує запорукою успіху як особистого, так і професійного, – підкреслила пані Манжура.
У практичній частині перед учасниками заходу виступила журналістка з Мелітополя, головний редактор сайту RIA-M.TV Світлана Залізецька і поділилася досвідом формування іміджу.
–Для журналіста це дійсно важливо. Адже імідж забезпечує разом з іншими чинниками сталий професійний успіх. Коли тебе знають і впізнають – ти зможеш швидше одержати будь-яку інформацію, домовитися про зустріч, тощо. Одним словом, можеш працювати більш ефективно і цікаво. Завжди матимеш факти для матеріалів, – підкреслила Світлана Залізецька. – Водночас треба пам‘ятати про оборотну сторону медалі. Гарний імідж, популярність передбачають велику відповідальність журналіста за кожен матеріал, за кожне слово. Якщо її не буде, позитивний імідж дуже швидко перетвориться на негативний. А імідж це одна з цеглин, з яких складається репутація журналіста.
фото Дар’ї Зирянової