Служба безпеки України спільно з прокуратурою встановили підозрюваних у підпалі автомобіля львівської журналістки «Радіо Свобода» Галини Терещук. Серед них: замовник – львівський кримінальний авторитет на прізвисько «Хромой», посередник – майор поліції та виконавець – 19-річний студент «Львівської політехніки».
Нещодавно Галицький районний суд Львова обрав міру запобіжного заходу — 60 діб тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 420 400 грн. замовнику злочину. А от ймовірний посередник злочину втік і нині перебуває за кордоном. Ним виявився майор Франківського райвідділку поліції з 22-річним стажем роботи. З’ясували це правоохоронці після допиту затриманого 19-річного палія та дослідження інших доказів, повідомляє видання zaxid.net
Відтак, у лютому Головна прокурорка Львівщини Ірина Діденко повідомила про затримання підозрюваного у підпалі автомобіля. Ним виявився 19-річний студент «Львівської політехніки», який вчиться на бюджеті на першому курсі за спеціальністю «будівництво та цивільна інженерія».
За інформацією «Схем» (Радіо Свобода) ще пів року тому особа з таким ім’ям шукала роботу за спеціальностями — інженер-проектувальник, адміністратор та перекладач у шлюбну агенцію із запитуваною зарплатнею у 10-15 тисяч гривень».
Розслідувачі поспілкувалися з колишніми викладачами підозрюваного з попереднього місця навчання. Ті охарактеризували хлопця як «сумлінного студента, активіста, що брав участь в усіх заходах», як «волонтера, який допомагав у дитячих будинках». За словами співрозмовників, з ним «не було проблем».
Раніше голова МВС Арсен Аваков повідомив, що затриманий – громадянин Молдови, однак, за даними джерел «Схем», він є громадянином України й зареєстрований у Кам’янці-Подільському.
У львівській прокуратурі заявили, в ніч вчинення злочину палій декілька разів перевдягався, що ускладнило його пошук. Але через тиждень після підпалу його знайшли в Одесі, повідомили про підозру і затримали.
«Він побачив, що після вчинення ним цієї події вона набула розголосу, резонансу. Він злякався і терміново поїхав в Одесу для того, щоб сховатися від правоохоронців. Більш того, він неодноразово змінював одяг, ще перебуваючи у Львові. Але злякався, — поїхав до Одеси. І в одному із готелів знімав там номер», — розповів на брифінгу перший заступник прокурора Львівської області Олег Капітула.
Після затримання виконавець підпалу зізнався у скоєному та почав співпрацювати зі слідством. Відтак, 11 лютого Прокурор Львівської області Ірина Діденко на своїй сторінці у соцмережі Facebook повідомила про встановлення осіб замовника та посередника злочину:
«Причетний поліцейський. Як старша групи прокурорів, підписала повідомлення про підозру:
– 48-річному безробітному, раніше судимому львів’янину, (відомому у кримінальному світі за контрабандні схеми, а також розкрадання палива з Львівської залізниці) у замовленні підпалу.
– 43-річному старшому оперуповноваженому кримінальної поліції, майору Франківського відділу поліції ГУ НП у Львівській області (22 роки працює в поліції), у змові із замовником, підшукуванні виконавця, підбурюванні його до вчинення злочину та, зрештою, передачі коштів за виконану “роботу”. Його оголошено у розшук».
За інформацією Служби безпеки України, «у замовленні злочину підозрюється мешканець Львова, який раніше мав судимість і відомий у кримінальному світі за контрабандні схеми. За однією із версій слідства, до організації підпалу він залучив працівника Франківського відділу поліції ГУ Нацполіції у Львівській області. Поліцейський підібрав виконавця і передав гроші за виконану «роботу». Наразі ймовірний організатор переховується від слідства за кордоном, йому заочно повідомлено про підозру та оголошено в міжнародний розшук.
Попередня правова кваліфікація злочину за ч. 2 ст. 347-1 (умисне знищення або пошкодження майна журналіста) Кримінального кодексу України». Якщо цих людей таки визнають причетними до підпалу автомобіля журналістки, то їм загрожуватиме від 6 до 15 років позбавлення волі.
Як повідомлялося раніше, у ніч на 30 січня у Львові невідомий підпалив автомобіль, що належить журналістці Радіо Свобода Галині Терещук. Вогнем була пошкоджена передня частина кузова та моторний відсік. Ніхто з людей не постраждав. Кримінальну справу відкрили за статтею «умисне знищення або пошкодження майна журналіста». В якості основної версії розглядалася професійна діяльність Терещук. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір назвав підпал черговим прикладом залякування журналістів.