До Чернівецького пункту об’єднаного Центру журналістської солідарності НСЖУ Львів-Чернівці завітала делегація Одеської обласної організації НСЖУ – її голова Юрій Работін та активіст НСЖУ Володимир Гнатенко
Попри те, що колеги з Одеси більше спілкуються із Запорізьким та Дніпропетровським центрами журналістської солідарності НСЖУ, в Чернівцях також було чимало тем для обговорення. Минуло лише кілька днів після чергового пленуму НСЖУ, тож практично було продовжено планування роботи обох спілчанських організацій на 2024 рік. Зокрема йшлося про організацію та проведення цього року 25-го ювілейного Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».
– Навіть в умовах жорстокої війни плануємо успішно провести Загальнонаціональний конкурс. Маємо наших лауреатів у всіх куточках Україні та сподіваємося, що ніякий ворог не зможе залякати нас ні погрозами, ні обстрілами, – каже Юрій Работін.
До роботи двох обласних організацій НСЖУ доєдналися також голова Чернівецької обласної організації спілки письменників України Василь Джуран та голова обласного товариства «Просвіта», Народний артист України Іван Дерда.
– Творчих людей на Буковині ніколи не бракувало. Серед лавреатів конкурсу вже маємо понад десяток журналістів-буковинців, які попередніми роками були активними його учасниками. Цьогоріч наші земляки також візьмуть участь в конкурсі та, за потреби, долучаться до організації його проведення, – підсумував голова Чернівецької обласної організації НСЖУ Володимир Бобер.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти об’єднаного Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За матеріалами об’єднаного Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці