На засіданні правління Запорізької обласної організації НСЖУ обговорили низку актуальних питань, а саме – захід, присвячений Всесвітньому дню свободи преси, і благодійний аукціон-ярмарок «Рука підтримки», який проводитиметься напередодні Дня журналіста. Кошти, виручені на заході, спрямують на підтримку сімей журналістів-воїнів – загиблих, поранених, і тих, що воюють. Такі заході відбудуться напередодні професійного свята в кожному Центрі журналістської солідарності НСЖУ в Україні. А, отже, акція «Рука підтримки» стане, по суті, всеукраїнською.
Щоб зібрати на аукціоні достатньо коштів для благородних цілей, вирішено, як і в інші роки, спеціально для заходу виготовити патріотичну продукцію – ляльки-мотанки, дзиги, веснянки, маки перемоги, брошки-колоски, квітки, виготовлення яких добре освоїли журналісти з ЦЖС, зокрема, Алла Шамрай, Світлана Костюк, які стали справжніми майстринями. До речі, авторські роботи наших журналісток стали популярними і за кордоном. Вирішено також звернутись за допомогою до наших постійних партнерів – художників, фотохудожників, народних майстринь та колег, які відомі своєю творчістю у різних сферах. Планується запросити до участі і виробників крафтової продукції, які можуть надати благодійні кошики зі своїми смачними виробами.
–Ми сьогодні почули і обговорили чимало цікавих пропозицій та ідей і про аукціон-ярмарок, і про поточні справи і про розвиток нашої журналістської спільноти. Відчувалося, наскільки всім медійникам потрібне зараз таке спілкування. Настрою і ентузіазму додали всім і наші молоді журналісти, – говорить голова правління Наталія Кузьменко.
Вона представила правлінню оновлений оргкомітет молодіжного крила Запорізької обласної організації НСЖУ, до якого увійшли вже відомі в журналістських колах Катерина Рождественська, Максим Савченко, Дар’я Зирянова, Ганна Логвиненко, а також Олексій Мотрич, якого на цьому засіданні було прийнято до лав НСЖУ. Медійна молодь одразу включилася в роботу. Визначили, за що кожен відповідатиме, запропонували цікаві лоти для благодійного аукціону-ярмарку на користь воїнів-журналістів.
Настрою учасникам засідання додало і те, що продовжується добра традиція останніх двох воєнних років – на кожному засіданні правління до лав НСЖУ приймають молодих журналістів. І нинішнє не стало винятком –спільнота збільшилась на трьох талановитих медійників.
Не обійшлося і без сумної сторінки нашого життя. Війна перевіряє всіх і на справжність, і на патріотизм. На жаль, не всі цю жорстку перевірку проходять, і що найстрашніше, йдуть на співпрацю з ворогом чи виїжджають до Росії. З ними нам не по дорозі. На засіданні правління було одноголосно прийняте рішення: виключити з лав НСЖУ колишніх журналістів з Енергодару – Ірину Ємельяненко, яка з початком війни виїхала на постійне місце проживання до Росії, Тетяну Булаткіну та Оксану Загусту, які виїжджали з окупованого міста, і поверталися, щоб згодом піти працювати на російських загарбників. Вони не мають права носити звання українських журналістів, багато з яких воюють на фронті з російськими загарбниками, потрапили в полон чи загинули, але не зрадили ні свою професію, ні свою Батьківщину.


Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 15
Валентина Бистрова, фото Дар’ї Зирянової