На початку року в Запорізькому центрі журналістської солідарності НСЖУ створено мережу позаштатних зарубіжних кореспондентів. За два місяці плідної співпраці власкори надіслали в ЦЖС шість матеріалів різної тематики, які розповідають про життя наших земляків за кордоном.
Нагадаємо, десять відомих на Запоріжжі теле-, радіо- та газетних журналістів, які нині перебувають в країнах Європи та Америки у статусі вимушених переселенців, об’єдналися, щоб працювати в єдиному інформаційному просторі. https://nsju.org/novini/u-zaporizkomu-czentri-zhurnalistskoyi-solidarnosti-nszhu-stvoreno-merezhu-pozashtatnyh-zarubizhnyh-korespondentiv/
Зі своїм завданням – надавати до Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ матеріали про підтримку України, про благодійні акції для України і Запоріжжя всі наші зарубіжні кореспонденти успішно справляються. Їхні дописи та фото-відео сюжети ми публікувати на сайті ЗОО НСЖУ, на сторінках Центру журналістської солідарності та обласної організації НСЖУ в Фейсбуці.
Так, Наталія Маренко та Юлія Коваленко написали репортажі, проілюструвавши їх знімками з мітингів на підтримку України в Дрездені та Дубліні.
Віталіна Дорошенко написала аналітичний матеріал про телебачення Литви та розширену інформацію про створення у Вільнюсі муралу, на якому зображена запорізька волонтерка з відомої групи «Паляниця». Постійна журналістська тема Віталіни – культура. Цьогоріч вона подала репортаж з концерту «Музика свободи» про гастролі українського академічного оркестру в литовський столиці.
Про волонтерські заходи з концертами постійно пише журналіст та співак Анатолій Сердюк, який зараз перебуває в Ізраїлі. Політичний есей з берегів Північного моря надіслав Микола Єременко, який тимчасово мешкає в Бельгії.
Цікавою, інформаційно насиченою, була зустріч з слухачами радіо Сакраменто (США). Запорізька тележурналістка Еліна Волотко, яка зараз працює в цьому американському ЗМІ, запросила на етер у передачу «Доброго вечора, ми з України!» керівників запорізького ЦЖС Наталію Кузьменко та Валентину Манжуру. Виступ був присвячений другій річниці широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Координаторки розповіли широкій аудиторії про діяльність Центру журналістської солідарності, напрямки діяльності та заходи, що постійно проводяться для медійників.
У планах – етер на чеському радіо, де тепер працює запорізька радіожурналістка Наталія Агаркова.
Натомість від Центру журналістської солідарності НСЖУ наші колеги, що нині перебувають в Європі, отримують цікаві матеріали про діяльність Центру, відео та фоторепортажі з прифронтових територій та з передової лінії фронту на Запорізькому напрямку, відеоролики на підтримку України. Наші колеги розповсюджуватимуть їх у країнах перебування, щоб європейці мали інформацію з перших рук і зміцнювали підтримку України у боротьбі з рашистською навалою.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Наталія Вадимова