Вибуховою хвилею внаслідок ракетної атаки рф у помешканні дніпровського журналіста, шеф-редактора газети «Приватний підприємець», фотокореспондента Віктора Качанова вибило скло на лоджії.
– Коли чуєш свист ракети, реально маєш буквально до 5 секунд, щоб перебігти до іншої кімнати, сховатися за двома стінками, – розповідає Віктор Качанов. – На щастя, обійшлося, ніхто не постраждав. Врятувало, до речі, й те, що двері на лоджію були відчинені, менше скла розбилося. Та й скотч на вікнах допоміг.
За офіційним повідомленням Дніпропетровської ОВА, 4 червня через російський злочин у Дніпрі пошкоджені понад 30 приватних будинків та 11 багатоповерхівок.
– На жаль, вже не вперше від ворожих обстрілів потерпають помешкання медійників та приміщення редакцій. У Дніпрі, Нікополі, Кривому Розі, Марганці, Павлограді, Апостоловому… Лихо не оминає наших колег, – говорить голова Правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексій Ковальчук. – Ми реагуємо на кожен випадок. Дякуємо міжнародним партнерам Національної спілки журналістів України за солідарність, за те, що можемо екстрено допомогти журналістам.
Віктор Качанов входить до складу Правління Дніпропетровської обласної журналістської організації, завжди долучається до заходів та подій Центру журналістської солідарності, робить світлини для публікацій на сайті Дніпропетровської обласної організації НСЖУ.
Правління Дніпропетровської обласної журналістської організації клопотатиме про підтримку для колеги.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС