За сприяння Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ журналісти побували на заході з психологічного розвантаження – вони здійснили прогулянку до єдиного в Україні позашкільного закладу освіти – міського Дитячого ботанічного саду, який 27 березня відзначив свою 67-му річницю. Це унікальне місце в Запоріжжі. З 1971 року заклад оголошений парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва. Він входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання світової системи природних ресурсів. Сад привертає увагу особливим мікрокліматом – соковитою зеленню дерев і кущів, яскравими барвами квітів, щебетанням птахів, своєю свіжістю і прохолодою. На якусь мить забуваєш про напружений ритм життя у прифронтовому місті – з щоденними тривогами і постійною небезпекою ворожих обстрілів. Такі миті єднання з природою зцілюють, наснажують, заспокоюють, додають сил, натхнення і збагачують позитивною енергетикою.
Сучасний Дитячий ботанічний сад має в своєму господарстві 20 теплиць площею дві тисячі квадратних метрів. Його територію розділяє кілька паралельних алей, які перетинаються п’ятьма подібними алеями, створюючи невеликі квадрати зелених насаджень. Всі ці квадрати перетинаються доріжками різних конфігурацій, що дає змогу проводити огляд зелених насаджень з будь-якого місця.

– Серед чудової природи журналісти ЦЖС відчули приплив сил та настрою, – каже Лідія Кушніренко з Гуляйпілля, – це просто неймовірне місце для релаксації медійників, які хочуть відновити сили для роботи в прифронтовому місті. І нам, переселенцям з окупованих територій, прогулянка допомогла поліпшити психологічний стан, відпочити та набратися сил на майбутнє. Дякуємо керівниці Ботанічного саду Тамарі Ерьоміній за гостинність.
Перлина ботсаду – сучасна оранжерея «Тропікана», збудована на місці 8 старих теплиць у 2019-2021 роках. Це одна з найбільших оранжерей України, висотою 15 метрів, в якій зібрано майже 1500 рідкісних представників тропічної та субтропічної флори світу. Ця унікальна споруда, як і багато цивільних об’єктів міста, постраждала від обстрілів й зазнала пошкоджень від російської агресії. 16 березня 2022 року, під час ворожого ракетного обстрілу Запоріжжя, одна з російських ракет впала саме біля оранжереї «Тропікана». Але, на щастя, поцілила у пісок і не розірвалася. Ракету вивезли й знешкодили спеціалісти ДСНС. Вночі 23 січня цього року під час дронової атаки на Запоріжжя тут були пошкоджені теплиці – зокрема вибито 33 вікна (22,4 квадратних метри скла) в зимовому саду та в хризантемнику. Але вже вранці 24 січня наслідки атаки було ліквідовано й ботсад відновив свою роботу.






Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 15
Людмила Долженко, Наталія Вадимова,
Фото Дар’ї Зирянової
Дискусія з цього приводу: