Майданчиком для обговорення викликів і розробки спільних механізмів захисту інформаційного простору стала Всеукраїнська конференція «Стратегічні аспекти протидії державі-агресору в інформаційній площині», яка відбулася у Чернівцях за участі представників місцевого представництва Західноукраїнського центру журналістської солідарності НСЖУ.
Участь у заході також взяли представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Чернівецької обласної військової адміністрації та обласної ради, науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та національно-культурних товариств. Загалом на конференцію прибули понад 80 експертів та представників різних організацій.
–У час повномасштабної війни інформаційний фронт є критично важливою складовою загальної оборони країни, адже боротьба за правду та свідомість суспільства відіграє ключову роль у протистоянні ворогу, – вважає член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Максим Онопрієнко.
– Буковина сьогодні є прикладом конструктивного діалогу між національними спільнотами, державою та медіа. Інформаційна безпека, протидія дезінформації та утвердження європейських цінностей – це ключові завдання, які стоять перед нами у цей складний час, – наголосив член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.
Інформаційний фронт – це простір, де медіа, особливо під час війни, мають бути єдиними, сильними та готовими до викликів. Буковина завжди демонструвала приклади згуртованості, де медіа та державні інституції працюють пліч-о-пліч задля спільної мети – збереження інформаційної безпеки України.
–Щоби ефективно протидіяти ворожій пропаганді нам потрібні сильні медіа, чисельність яких стає дедалі меншою. Та цьому ще можна зарадити, якщо державні органи – Кабінет Міністрів, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення тощо – підготують та ухвалять Національну програму з підтримки медіа. Зараз нагально потрібні кардинальні стратегічні рішення щодо підтримки медіа. Тимчасові, разові «подачки» вже не врятують ті українські медіа, що опинилися на межі свого існування, – вважає голова Чернівецької обласної організації НСЖУ, асистент об’єднаного Західноукраїнського ЦЖС Володимир Бобер.



Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Об’єднаний Західноукраїнський ЦЖС
Дискусія з цього приводу: