Внаслідок російського ракетного удару по житловому сектору у Кривому Розі на Дніпропетровщині серйозних пошкоджень зазнала квартира Максима Мінюшкіна, члена НСЖУ, журналіста, директора з корпоративних комунікацій Дніпровського металургійного заводу.
12 червня приблизно о 15:48 військові рф вдарили ракетою Іскандер-М по Кривому Рогу. За офіційними даними, дев’ять людей загинули, 28 – дістали поранення. У місті пошкоджено декілька багатоповерхівок, адмінбудівлі, медзаклади та заклади освіти, автомобілі.
– На той момент, коли це сталося, дружини з дітьми, на щастя, не було вдома. Я приїхав з роботи десь за пів години. Житлу «прилетіло»… Майже усі вікна розбиті, скло повсюди, дах потрощений, – розповідає Максим Мінюшкін.
У перший день міські комунальні служби разом із мешканцями прибирали скло, сміття, на пошкоджений дах натягли брезент. На тому поки що й усе…
– Ми живемо на верхньому поверсі. Дрібні дірки вже латали самі – у вихідні лив дощ, то розстилали плівку, щоб житло не залило водою. Зараз в квартирі немає ні газу, ні світла, жити там поки що неможливо. Ночуємо у батьків, друзі, колеги теж пропонують допомогу. От тільки місцева влада не дуже поспішає, – додає журналіст.
Хоч Кривий Ріг розташований за кілька десятків кілометрів від лінії фронту, однак місто, та й область, – під постійними обстрілами. таких умовах підвищеного ризику живуть і працюють нині криворізькі журналісти.
Правління Дніпропетровської обласної журналістської організації клопотатиме про підтримку для колеги.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС