Однією з провідних тем травневого числа головного видання для медійників Німеччини щомісячника “Журналіст” (https://www.journalist.de/startseite ) визначена війна РФ проти України та висвітлення її подій репортерами. Автори матеріалів дають всебічну оцінку бойових дій, які точаться на інформаційних фронтах у самому центрі Європи. Зокрема своїм колегам вони розповідають, що російське вторгнення в Україну супроводжувалося шквалом дезінформації та пропаганди. А репертуар маніпуляцій від кремлівських пропагандистів коливається від незграбних фальсифікацій зображень до нахабної брехні російської держави.
Разом із тим, кореспонденти видання “Журналіст” з ФРН поцікавилися безпосередньо у колег, які працюють або працювали в Києві та Москві, їхнім баченням трансформації роботи після початку російської агресії. Оцінка медівників, які правдиво висвітлювали події в РФ і були вимушені залишити Москву яскраво викладена у вислові колишнього керівника московського бюро відомого німецького мовника Deutschen Welle Юрія Решета: “Темні часи для журналістів в Росії”.
Поцікавились наші колеги з німецького часопису тим, як змінилися умови і ритм роботи українських журналістів і у редактора Інформаційного агентства Українські Новини та керівника осередку Національної спілки журналістів України в цій редакції Олега Мащенка. Те, що дуже коротко розповів німецькому виданню український медійник, здається, притаманно практично всім вітчизняним редакціям у нинішній буремний час.
“З першого дня російського вторгнення, 24 лютого, моя редакція Інформаційного агентства Українські Новини (https://ukranews.com/news) перейшла на режим роботи 24/7, без вихідних. Головний офіс агентства зараз зачинений, журналісти працюють віддалено. Багато хто виїхав з Києва, але ми з дружиною, теж журналісткою, залишилися у нашій столиці.
Під час підготовки інформаційних повідомлень ми використовуємо як власну інформацію, так і офіційні повідомлення державних і військових органів. Щоб не дезінформувати читачів, ми просто ігноруємо посилання на невідомі джерела у соціальних мережах. І враховуючи рекомендації Міноборони України, ми уникаємо публікації фото та відео про конкретні об’єкти, по яких завдають удари окупанти”.
Довідково:
Як визначає свою місію редакційний колектив провідного профільного німецького видання для працівників ЗМІ, “Журналіст” є найважливішим часописом для медійників у Німеччині та журналом для членів Німецької асоціації журналістів. Це видання щомісяця лежить на столах 30 тис медіа-мейкерів – у всіх дисциплінах і жанрах. Будь то редактор соціальних мереж, тележурналіст, редактор-стажер чи головний редактор. Від ділового журналу до радіостанції, від медіа-стартапу до журналістського офісу. Журналіст друкується 10 разів на рік. Журнал не женеться за короткочасними новинами, а розглядає великі та актуальні теми галузі. Видання ініціює дебати, додає цінність і слідкує за “світлими умами“. “Журналіст” запитує: як зробити журналістику кращою?