Журналістка, заступниця шеф-редактора «OBOZREVATEL» Ганна Молчанова зараз робить репортажі з місць, де донедавна «орудували» окупанти – Бородянка, Буча, Ірпінь.
«Як керівниця відділу розслідувань, я роблю те, що зараз найважливіше – розповідаю, що насправді відбувається в моїй країні, тобто розповідаю про воєнні злочини росії в Україні, – говорить Ганна. – Роблю матеріали з населених пунктів Київської області, які пережили окупацію і відчули на собі звірства російських військових. Доводилось працювати під обстрілами, а також в населених пунктах, де досі триває зачистка від диверсантів».
Попри те, що журналістка під час роботи перебуває поряд з поліцейським спецназом, ЗСУ чи спецслужбами, обов’язковою умовою є наявність бронежилета.
«Свій особистий бронежилет, в якому я працювала з початком війни ще у 2014-му році, нещодавно я передала медикам-волонтерам, – говорить Ганна. – Я не могла інакше, адже вони – герої, які ризикують життям. Але завдяки Національній спілці журналістів України, я не залишилась без захисту. Бронежилет, який я отримала від НСЖУ, значно легший, в ньому не «відвалюється» спина. А це значить – можна працювати багато годин поспіль».
Ганна переконана: жоден з її колег, що зараз працює в зоні бойових дій, не повинен перебувати там без бронежилета. Також, додає Ганна, потрібно мати шолом.
«Зараз насправді ці засоби захисту – дефіцит, – говорить журналістка. – Придбати нереально, а якщо й реально, то за космічну суму. Тому я дуже вдячна НСЖУ, і її західним партнерам за таку вагому допомогу».
Також Ганна Молчанова дала декілька порад колегам, які зараз працюють в «гарячих» точках. Перш за все, вона радить пройти курси тактичної медицини. Як мінімум – почитати рекомендації парамедиків і переглянути тематичні відео на Youtube.
«Ви повинні уміти надавати першу медичну допомогу: і собі, і людям поруч, – говорить Ганна. – Адже викликати і дочекатися «швидку», перебуваючи в зоні бойових дій, – це щось з області фантастики. Тому вам так необхідно знати, як зупиняти кровотечу, вміти користуватися джгутом».
Це може врятувати життя, констатує журналістка, особливо, якщо рахунок йде на хвилини.
Бронежилет для журналістки – внесок у безпеку українських журналістів партнерів НСЖУ – Фонду Gazeta Wyborca, що формується компаніями Agora з Польщі та Bonnier News зі Швеції.
Слава Україні!