Справа побитого два роки тому у прямому ефірі журналіста телеканалу «112 Україна» Олега Решетняка та його колег завершилась перемогою. Четвертого березня Золочівський районний суд Харківської області визнав винними у нападі на знімальну групу сімох осіб. Двоє з них отримали по два роки позбавлення волі умовно, п’ятеро сплатять штраф по 5100 гривень кожен.
Про це повідомив журналіст Олег Решетняк на своїй сторінці у Фейсбуці.
«Майже через два роки ми остаточно виграли суд по нападу на нашу знімальну групу. Тоді ми знімали гучну історію про вирубку Чорного лісу. Чому це важливо? Тотальна більшість справ про напад на ЗМІ розвалюються. Бити журналістів в нашій країні – норма.Але ми показали, що нашу професію захищає закон. Маю велику надію, що в майбутньому ч.3 ст.171 КК України (закон про перешкоджання журналістській діяльності) обтяжать. І тоді не буде повадно бити моїх колег», – йдеться в повідомленні Олега Решетняка.
Цей випадок показовий тим, що журналістській спільноті вдалося привернути увагу суспільства до свого права безперешкодно виконувати професійну діяльність. Справа про зухвалий напад на знімальну групу набула резонансу після того, як Національна спілка журналістів висловила свою принципову позицію й зажадала від правоохоронців адекватних юридичних дій.Судова тяганина тривала майже два роки й, нарешті, завершилась перемогою закону. Олега Решетняка привітали колеги з різних міст України, в тому числі й голова НСЖУ Сергій Томіленко.
«Цей випадок красномовно доводить, що справедливість є! Треба за неї боротися! Причому робити це всім разом, виявивши журналістську солідарність», – прокоментував він.
Нагадаємо, 28 серпня 2019 року в смт Золочів на Харківщині семеро зловмисників напали на знімальну групу телеканалу «112 Україна», яка знімала сюжет про розкрадання лісу на Харківщині, та відібрали камеру в журналіста Олега Решетняка. Вони нанесли йому тілесні ушкодження у вигляді забою правого поперекового відділу спини, забою правої нирки, синців на лобній частині голови та обличчі.Втім, як зазначає Олег, роботи для журналістів-розслідувачів вистачить і надалі. Зараз він працює над новим фільмом про нелегальні рубки в Харківській області.«Нам вдалося записати кілька шокуючих ексклюзивів, які можна спокійно передавати в прокуратуру. Зовсім скоро його опублікую на власному ютюб- каналі», – повідомляє він.