«Немає води, електрики. Але свобода з’явилася». Головний редактор газети «Трибуна праці» з Іванкова під Києвом, активіст НСЖУ Павло Смовж зателефонував голові Національної спілки журналістів України Сергію Томіленку аби поінформувати, що зміг порятуватися від окупантів. Попри напругу життя під окупацією, 70-річний Павло Якович Смовж уже працює над створення документальної книги, документує свідчення земляків та фотографує руйнування росіянами по району.
- Скрізь розруха. Сьогодні був у селі, де вціліла лише одна хата, – коментує для НСЖУ Павло Смовж. – Люди нещасні, пограбовані. У окупантів була практика – вони блокували вулицю і починали нишпорити і грабувати кожну хату на вулиці…
Приміщення іванківської газети «Трибуна праці» вціліло – «стіни стоять», але загарбники «розбили вікна, перебили і поперевертали все всередині».
Павло Смовж ще на нестабільному зв’язку із зовнішнім світом – «у адмінбудівлі Іванкова є «подарунок Маска», який роздає інтернет. Але авторитетний журналіст переконаний, що головний і найважливіший засіб інформування місцевого населення на найближчі роки у Іванкові та Вишгородському сільському районі – газета. І над відновленням випуску місцевого друкованого ЗМІ уже радиться Павло Смовж із місцевою владою та військовими.
Національна спілка журналістів України щиро радіє звістці, що наш авторитетний колега порятувався. Документування злочинів окупантів та інформування про реалії несправедливої загарбницької війни росії – важлива місія журналістів. Ці свідчення – важливі докази для міжнародних трибуналів над рф. Журналісти важливі!