У Дніпровського обласного осередку НСЖУ постійно збільшується коло однодумців
Днями Дніпропетровська обласна організація Національної спілки журналістів України підписала меморандум про співпрацю з громадською організацією «Джерело підтримки» та з благодійним фондом «Центр допомоги переселенцям та армії».
Підписи під документом поставили під час засідання «круглого столу», який відбувся у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ. Його учасниками стали медійники, волонтери, внутрішньо переміщені особи та представники благодійних організацій.
Представники громадських організацій та благодійних фондів зазначили, що сьогодні їм вкрай важко працювати без якісної комунікації. А забезпечити її можуть саме журналісти та медіа.
Як зауважив голова Правління ДОО НСЖУ Олексій Ковальчук, сьогодні громадськість та медійники об’єднують зусилля, щоб об’єктивно та систематично інформувати українське суспільство та міжнародних партнерів про ситуацію, яка складається навколо ВПО та з іншими постраждалими від бойових дій громадянами.
–На жаль, війна триває і вона ставить нові виклики, порушує все нові і нові питання. На них потрібно реагувати та вирішувати. Благодійні фонди, волонтерські та громадські організації протягують руку допомогу українцям, які покинули домівки та потерпають від війни. У свою чергу, медіа можуть донести всю важливу інформацію як до місцевих громад, так і до світової спільноти. Саме журналісти звертають увагу на наболіле і показують праву. Сьогодні нас об’єднують спільні справи і ми готові вести діалог заради перемоги», – зазначив керівник обласного журналістського осередку.
На базі ДОО НСЖУ вже півтора року діє Центр журналістської солідарності. За цей період Центр надавав колегам-медійникам різну допомогу: від захисного спорядження для роботи в гарячих точках, до психологічної підтримки та юридичних консультацій. Тепер він стане також майданчиком для постійних дискусій, обговорення гострих питань між благодійниками та журналістами, які не лише тримають інформаційний фронт, а й активно волонтерять.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС
Фото Миколи Мякшикова, Укрінформ