Запорізький Центр журналістської солідарності НСЖУ організував для журналістів, які працюють на прифронтових територіях тренінг з надання домедичної допомоги. Представник Червоного Хреста України навчав журналістів таким елементарним навичкам першої допомоги: як затиснути та перев’язати рану, накласти джгут чи турнікет.
Ці знання потрібні, щоб рятувати життя собі при пораненні й надати першу допомогу іншим постраждалим.
– Своєчасне надання домедичної допомоги потерпілому в екстремальних обставинах не тільки рятує людині життя, а й запобігати розвиткові ускладнень, – каже тренер з домедичної підготовки Сергій Сметанкін. – Тим більш важливо мати такі вміння журналістам, які під час війни виїжджають на прифронтові території чи на місця прильотів.
Тренер застеріг від необачності під час накладання турнікета і джгута: вони обов’язково накладаються на одяг, а у разі його відсутності – на бавовняну тканину, що вбереже тіло потерпілого від додаткового травмування.
На занятті журналісти на практиці вчилися надавати першу допомогу потерпілим. Медійники освоїли, зокрема, накладання пов’язок і надання першої допомоги при сильних кровотечах та у випадку потрапляння в рану чужорідного тіла. Як з’ясувалося, його ні в якому разі не можна виймати з рани самостійно. Треба за допомогою тканинних валиків і пов’язки зафіксувати предмет. Подальші дії – за медиками.
– На безпековому майстер-класі я навчилася надавати першу домедичну допомогу собі й тим, хто того потребує поряд, – каже Елеонора Шагабутдінова, кореспондент Інтернет-видання «Акцент». – Саме такі знання та навички рятують життя в очікуванні медичних працівників і їх потрібно мати журналістам, якщо вони виїжджають виконувати професійний обов’язок на прифронтові території чи в інші зони ризику під час війни.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерації журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Олена Кареліна
Фото Дар’ї Зирянової