Низку важливих питань щодо професійних та гуманітарних потреб журналістів, які перебувають у статусі внутрішьо переміщених осіб було обговорено під час робочої зустрічі із медійниками, які були змушені покинути свої домівки через війну і тимчасово замешкали на Прикарпатті. Зустріч відбулась у коворкінгу Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ у форматі офлайн/онлайн. Окрім працівників Центру, в ній взяли також участь і місцеві медійники.
Під час зустрічі йшлося, зокрема, і про необхідність підтримки ментального здоров’я журналістів. У контексті цього координаторка Центру Вікторія Плахта запропонувала спільну екскурсію на Манявський водоспад, який є унікальною пам’яткою природи загальнодержавного значення, а також відвідати Манявський скит, який є осередком духовності, культури і мистецтва України. На її думку, різного роду мандрівки позитивно впливають на ментальне здоров’я журналістів, сприяючи зниженню емоційного виснаження та створенню відчуття підтримки й єдності у професійному середовищі.
–Так склалося, що я зі своїми рідними вже більше трьох років живу в Івано-Франківську. За цей період Івано-Франківський Центр журналістської солідарності став для мене тим місцем, де я черпаю сили. Наші зустрічі, дружні розмови, тренінгові навчання, різноманітні спільні заходи – це все надихає і додає впевненості йти вперед у цей нелегкий час. Неодноразово за цей період долучалася до мандрівок, які організовував і проводив Івано-Франківський Центр журналістської солідарності. І маю бажання, або краще сказати, прохання, щодо чергової екскурсії. Нам потрібен такий релакс, – зазначила Марина Трубнікова, журналістка-ВПО з Харківщини.
Вікторія Плахта також із приємністю відзначила, що семеро медійників із числа тих, хто з початку повномасштабної війни замешкав на Івано-Франківщині, вступили до лав НСЖУ й активно долучаються до діяльності обласного осередку Спілки.
–Івано-Франківський Центр журналістської солідарності й надалі підтримуватиме колег у складних життєвих обставинах та сприятиме створенню безпечного і ресурсного середовища для роботи журналістів. Центр відкритий до співпраці, обміну досвідом і підтримки тим, хто її потребує, – запевнила Вікторія Плахта.



Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25
Дана Данилів
Дискусія з цього приводу: