Команда волонтерів «Charity fund Freedom Trust», учасницею якої є журналістка газети «Молодий буковинець» Анна Семьонова з Чернівців, здійснили гуманітарну експедицію на Херсонщину. Метою поїздки була підтримка місцевого цивільного населення, ВПО, людей з інвалідністю, діток з аутистичним спектром та ДЦП, людей похилого віку. Адже ситуація залишається там складною. Допомоги потребують люди, які залишилися без житла ще внаслідок підриву Каховської ГЕС. І зазвичай після поїздок з’являється низка журналістських матеріалів про реальність, в якій живуть українці неподалік від активного ведення бойових дій.
Гуманітарна допомога стала можливою завдяки плідній співпраці волонтерів та журналістів з українськими і міжнародними партнерами з Великобританії, Канади, Німеччини, Польщі, Румунії, США, Франції. Завдяки меценатам близько 600 херсонських родин цього разу отримали надзвичайно важливу для них допомогу. Продуктові набори, фільтри для очищення води, генератори, інструменти для ремонту, засоби особистої гігієни буковинці передають херсонцям вже не перший раз.
Не залишили без уваги й медиків одного з відділень лікарні, яке було вщент зруйновано ворожими прильотами. Для них також доправили різнопланову медичну допомогу і три апарати ШВЛ та УЗД.
– Незламне місто! З усіх поїздок в зону ведення бойових дій ця була найважчою… Найважчою емоційно. Зруйновані будинки, ще й досі підтоплені подвір’я, внаслідок руйнування Каховської ГЕС, зруйновані життя, постійні обстріли та розуміння того, що по цій землі топталися кацапські чоботи…
Мене найбільше вразили люди! Виснажені, але з вогнем в очах. Багато хто пережив окупацію. Зараз мешканці Херсонщини переживають постійні обстріли та прильоти, та попри все залишаються Незламними! Захоплюся! Приїдемо ще! – розповідає Анна після поїздки до тієї частини України, де мало не щодня лунають вибухи і гинуть люди.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба ЦЖС у Чернівцях