В Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності 2025 рік розпочався приємною подією – відзначенням авторів всеукраїнського творчого конкурсу «Тепло Різдва в кожній листівці». Як зазначила координаторка Центру Вікторія Плахта, для участі в конкурсі надійшла значна кількість творчих робіт, тож було вирішено створити також номінацію «Приз від Центру» та відзначити авторів найкращих листівок.
–Нас приємно вразила активність дітей та внуків журналістів у конкурсі тематичної листівки. Авторські творчі роботи надійшли на адресу Центру не лише з населених пунктів нашого регіону, а й із підшефних Центрові областей – Волинської, Рівненської, Чернігівської та Херсонської. Загалом 22 листівки. Їхні автори – діти віком від трьох до 12-ти років із сімей журналістів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, багатодітних та малозабезпечених родин. Найкращі роботи були надіслані в НСЖУ для участі у заключному етапі конкурсу. Ми вирішили відзначити авторів цих робіт і нагородами Центру, – зазначила Вікторія Плахта.
Призами від Івано-Франківського Центру журналістської солідарності відзначені: 6-тирічний Гліб Черняков із Чернігівщини з журналістської сім’ї, яка постраждала внаслідок війни; 6-річний Петрик Павелко, онук медійниці Галини Філіпової з багатодітної родини з Івано-Франківська; 7-річний Дмитро Васенок, син журналістки-переселенки з Курахового Донецької області, сім’я якої нині мешкає у Луцьку; 7-річна Мілена Сорокіна з Рівного, дочка журналістки Наталії Сорокіної, родина якої спочатку вимушено покинула Луганськ, а після повномасштабного вторгнення – Маріуполь та тимчасово замешкала в Рівному; 9-річний Євген Поп’юк із багатодітної журналістської сім’ї з села Голови Верховинського району Івано-Франківської області; 11-річний Марат Маткасімов, син журналістки-переселенки, сім’я якої тимчасово мешкає в селі Бобровиці Ніжинського району на Чернігівщині, та 12-річна Варвара Башта з багатодітної журналістської сім’ї переселенців, яка проживає зараз на території можливих бойових дій Новгород-Сіверської громади Чернігівської області.
За словами Вікторії Плахти, надати призи авторам найкращих різдвяних листівок Центрові вдалося завдяки італійським друзям і партнерам із волонтерської організації ANTEAS ALESSANDRIA ODV ITALIA з італійського міста Алессандрії, Департаменту інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ та БФ «Мізерікордія».
Один із наймолодших наших учасників конкурсу, 4-річний Василько Поп’юк із багатодітної сім’ї журналістки газети «Верховинські вісті» Ярослави Поп’юк із села Голови Верховинського району, відзначений призом НСЖУ як автор найкращої листівки у своїй віковій категорії. А листівка, яку створив старший син Ярослави, 9-ти річний Євген Поп’юк, стала одним із символів новорічної вітальної листівки НСЖУ.
Організатором конкурсу різдвяної листівки виступила Українська Федерація Банків Продовольства, яка тісно співпрацює з Національною спілкою журналістів України і є надійним партнером Спілки у проєктах допомоги та підтримки медійників. Конкурс відбувався в два етапи. На першому були визначені переможці у кожній із вікових категорій: 3 – 5 років, 6 – 9 та 10 – 12 років. Потім переможці в кожній із вікових груп стали учасниками другого етапу. Їхні авторські роботи були розміщені на сторінках НСЖУ в соцмережах. Автори листівок, які отримали найбільше вподобайок, стали переможцями конкурсу й одержали головні призи від організаторів.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Богдана Засідко,
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності
Дискусія з цього приводу: