З пропозицією передбачити на базі Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ проходження практики студентами-журналістами Університету Короля Данила звернулася до Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ т. в. о. завідувачки кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю УКД Інна Варварук. Про двосторонню співпрацю в контексті основних напрямів діяльності Центру йшлося під час робочої зустрічі у коворкінгу Івано-Франківського ЦЖС, де координаторка Центру Вікторія Плахта обговорила з Інною Варварук деталі співраці.
Вікторія Плахта, зокрема, зазначила, що Івано-Франківський Центр журналістської солідарності за період функціонування став добрим професійним майданчиком не лише для представників медіа, а й тих, хто робить свої перші кроки в журналістиці. Тематичні тренінги, майстер-класи, студентські марафони, зустрічі з досвідченими журналістам – основні напрями співпраці з майбутніми медійниками. Окрім цього, ще й добра можливість попрацювати в коворкінгу Центру.
–Пріоритетним напрямом нашої роботи є підтримка та різнобічна допомога медійникам у професії. Йдеться про внутрішньо переміщених осіб, місцевих журналістів та колег із-за кордону. Проте розуміємо, в який нелегкий для усієї країни час – період воєнного стану – випало вчитися нашим студентам-журналістам. Саме тому наша співпраця з профільними кафедрами івано-франківських закладів вищої освіти є плідною і, найважливіше, потрібною», – наголосила під час розмови Вікторія Плахта.
Вона також зауважила, що зараз в університетах Прикарпаття навчається понад десять студентів з числа внутрішньо переміщених осіб.
Під час розмови Інна Варварук поділилася планами, зокрема, щодо підвищення рівня практичної підготовки майбутніх журналістів, у тому числі – й щодо проходження практики студентами-журналістами УКД на базі Івано-Франківського Центру журналістської солідарності. Йшлося і про подальший розвиток співпраці, проведення спільних заходів як у Центрі, так і в Університеті.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Івано-Франківського Центру журналістської солідарності