Олена Пімєнова з Херсона в журналістиці – шістнадцять років. Працювала в різних місцевих виданнях, пресслужбі міської ради. Перші три місяці після повномасштабного вторгнення Олена разом із родиною залишалася в Херсоні. Та вже в травні довелося покинути рідне місто й виїхати на Дніпропетровщину. Замешкали разом із чоловіком та його батьками в Кривому Розі.
Після переїзду журналістка створила телеграм-канал «Переможенька», де поширювала позитивні новини про українців та Україну, а в липні 2023-го заснувала інформаційне онлайн-видання «Місто сонця», якого вона є і власницею, і головною редакторкою, й авторкою публікацій.
На запитання щодо назви видання та як вдається виживати в нинішніх реаліях й утримувати медіа, Олена Пімєнова розповідає:
– Щодо назви, то обрала її через асоціацію з Херсоном, де майже цілий рік сонячно й тепло. Завдяки нашому новинному сайту я можу розповідати про те, що там відбувається, нагадувати про Херсон. Щоб забезпечити власне медіа фінансами, вдосконалювати та розвивати сайт, активно займаюся пошуком грантів, державних ініціатив із допомоги журналістам. У результаті декілька разів отримувала стипендію від Інституту політичної інформації. А завдяки Національній спілці журналістів України та Івано-Франківському Центру журналістської солідарності маю потужний павербанк, який неабияк виручає в роботі, особливо тепер, коли по декілька годин поспіль немає електроенергії.
Журналістка також активно займається волонтерством. Вона має власний мерч одягу й аксесуарів, а також готує джеми з різних фруктів. Увесь прибуток від продажу продукції йде на допомогу херсонцям. Цьогоріч вирішила спробувати щось нове. Так з’явилася невеличка родинна пасіка.
– У червні я була в Херсоні й зрозуміла, що лише там я себе почуваю як вдома. Там інша вода, повітря, сонце, люди. Звісно, я вдячна Кривому Рогу за те, що прихистив, що продовжує підтримувати нас. Але мрію про ту мить, коли повернуся до рідного міста, – розповідає журналістка.
У цьому контексті запитую Олену про її найбільшу мрію.
– Я дуже хочу прокинутись і побачити в усіх стрічках новин лише один заголовок: «Україна перемогла!». І цю радісну звістку донести до моїх читачів, – зазначає Олена Пімєнова.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію
Спілкувалася Вікторія Плахта, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності