Генеральна прокуратура, Міністерство юстиції, Державна міграційна служба та Служба безпеки України інформують, що не отримували від Туреччини запитів на екстрадицію журналіста Юнуса Ердогду, який понад 10 років живе в Україні. Про це відомства повідомили в офіційних листах-відповідях на запит Національної спілки журналістів України.
«Генеральною прокуратурою України розглянуто Ваше звернення стосовно Юнуса Ердогду. Повідомляємо, що до Генеральної прокуратури України як центрального органу видачі (екстрадиції) підозрюваних, обвинувачених у кримінальних провадженнях під час досудового розслідування запити компетентних органів іноземних держав, зокрема Турецької Республіки, про видачу (екстрадицію) Юнуса Ердогду не надходили», – ідеться в офіційному листі до НСЖУ за підписом заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів О. Коваленко.
Також у листі за підписом заступника міністра Міністерства юстиції України Валерії Коломієць ідеться: «Запити компетентних органів Турецької Республіки в порядку міжнародного співробітництва у кримінальних справах стосовно зазначеної особи до Міністерства юстиції України не надходили».
Те саме ідеться в офіційному листі до НСЖУ за підписом першого заступника голови Державної міграційної служби України: «…громадянин Турецької Республіки Юнус Ердогду станом на теперішній час перебуває на території України на законних підставах, інформацією щодо порушення ним міграційного законодавства ДМС не володіє.
З огляду на викладене, в ДМС відсутні правові підстави для прийняття стосовно вказаного іноземного громадянина рішення про примусове повернення або примусове видворення з України».
Те саме офіційним листом до НСЖУ інформує і Служба безпеки України: «Повідомляємо про відсутність інформації щодо запитів компетентних органів іноземної держави про видачу (екстрадицію) зазначеної Вами особи».
Нагадаємо, після силової екстрадиції опозиційного журналіста Юсуфа Інана (брутальне затримання Юсуфа та блискавичну передачу його турецьким спецслужбам широко критикували правозахисники) Юнус Ердогду неодноразово в інтерв’ю українським ЗМІ заявляв, що почувається в небезпеці. А також звертався до української влади з проханням не видавати його Туреччині.