У Запоріжжі, в Центрі журналістської солідарності, відбулася прес-конференція старшин Українського козацького патріотичного Руху опору російським окупантам. Її приурочили до десятої річниці створення цієї організації (відзначатиметься в листопаді цього року).
Голова Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України Наталя Кузьменко відрекомендувала представникам місцевих засобів масової інформації голову Руху опору Дмитра Сухініна.
Пан Дмитро розповів, чим займається це козацтво. Після того, як КПРС прибрали від влади, саме козацтво покликане замінити компартійні молодіжні організації, надати вихованню українського духу, прищепити любов до України та її народу й рідної землі.
На жаль, як в Україні, так і в Запорізькій області зокрема козацькі організації свого часу займалися переважно самоагітацією й суперечками про те, які лампаси та погони пошити, які значки та ордени виготовляти, аби побільше начіпляти на мундири. А школи, котрими опікувалося козацтво, можна було порахувати на пальцях рук. Тому на прес-конференції приємно було почути з вуст пана Сухініна, а потім і від керівника школи бойових і традиційних мистецтв «Спас» Костянтина Рижова про справжню їхню роботу з учнівською молоддю. Адже в цій школі дітей навчають не тільки битись, а й історії України та Запорозького козацтва, роблять усе, щоб вихованці стали справжніми патріотами своєї землі й держави. До речі, випускники цього закладу як воїни ЗСУ й Нацгвардії нині вже захищають Україну на фронті. Добру роботу з молоддю проводить і громадська організація «Молода Січ», якою багато років поспіль керує Анатолій Шеремет.
Після деокупації загарбаних територій саме козакам доведеться разом із педагогами займатися патріотичним вихованням населення, особливо молоді. Це даватиметься нелегко. Адже зараз там люди мають переважно спотворену брехнею ворога інформацію. І дехто, на жаль, сприймають її як правду.
Як голова Руху опору Дмитро Сухінін розповів про роботу від часів Революції Гідності, проведення операцій «Дозор», «Перехоплення» і «Козацький волонтер», а також про інформаційний спротив московським окупантам. Проводить Рух опору й усілякі заходи на допомогу ЗСУ, МВС, СБУ. Налагоджується співпраця з діаспорою. Ведуть козаки законотворчу та просвітницьку діяльність, підтримують Православну церкву України, конституційний курс на європейську інтеграцію і вступ до НАТО. Дмитро Валентинович зазначив, що місцева влада разом із Рухом опору й нащадками славних козацьких родів готує програму розвитку Запорозького козацтва, а міське телебачення МТМ висвітлює роботу організації й транслює такі передачі по всій Україні.
Зі змістовними розповідями виступили й учасники Руху опору з 2013 року, а тепер його старшини: Костянтин Рижов, Ірина Півень, Іван Нонка, Андрій Волик, Андрій Проценко, Олександр Кірієнко.
Як член НСЖУ Дмитро Сухінін подякував колегам-журналістам за багаторічну наполегливу працю зі збереження історичної правди. Він зауважив, що в цікавих, змістовних матеріалах та книгах працівники ЗМІ правдиво розповідають про переможців Майдану, учасників Руху опору, АТО, російсько-української війни, героїв ЗСУ, гарно відтворюють справжні обличчя москалів та їхніх божевільних зверхників. Домовилися, що співпраця журналістів й учасників Руху опору окупантам триватиме й надалі.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Пилип Юрик
Фото Сергія Біжка