В Івано-Франківській ТРК «РАІ» упродовж останніх півтора-двох років відбулися відчутні позитивні зміни. Про це йшлося на зустрічі у телерадіокомпанії із представниками різних професій та вікових категорій, які активно взаємодіють із телеканалом в онлайн-просторі. Глядачі та слухачі, що регулярно переглядають новинні сюжети й телепрограми, слухають радіопередачі, відстежують соціальні мережі телерадіокомпанії, зокрема, фacebook, youtube та tiktok, а також беруть участь у прямих ефірах, поділилися своїми враженнями про її діяльність. У розмові взяли участь також представники швейцарської організації Fondation Hirondelle та Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ.
Серед нововведень – відкриття нової студії в просторому підвальному приміщенні, що дозволило покращити якість контенту та розширити можливості для створення нових форматів. Окрім того, на випадок тривоги, студія може слугувати укриттям та дає змогу не переривати творчий процес. Знайшли схвалення в учасників зустрічі проєкти, які впровадили тут із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну: «Історії незламних», «Любов і війна», «Герої тилу». Заслуговують на увагу також ті програми, над якими телевізійники розпочали роботу дещо раніше, зокрема, «Сила слова», «Точка зору», «Новий погляд», «Школа здоров’я».
Під час розмови зазначено й те, що «РАІ», чи не єдиний телеканал на Прикарпатті, який використовує мобільну журналістику та має свої корпункти в декількох містах.
– Зворотній зв’язок від аудиторії – це найкраща мотивація для нас. Учасники зустрічі запропонували ряд цікавих ідей для подальшого розвитку телеканалу. Ми вдячні їм за те, що допомагають нам ставати кращими, – зауважив Андрій Русиняк, генеральний директор ТРК «РАІ».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Вікторія Стрільчук