Журналістський інформаційно-просвітницький фестиваль «Осінні зерна» у листопаді 2024 року завітав на Петрівщину. Це дванадцята експедиція медійників.
Цьогоріч, як і в попередній рік, тематика заходу перепліталася із реаліями воєнного часу та активною участю Петрівської громади у волонтерстві.
Журналісти з обласного центру та інших куточків Кіровоградщини, Києва дізнавалися, чим живе і як допомагає фронту наша громада.
На зустрічі з Петрівським селищним головою Світланою Тилик учасники фестивалю говорили про громаду, про важливість волонтерського руху та загальний внесок громади у підтримку земляків-захисників, які на фронті зі зброєю в руках виборюють мирне майбутнє України. Світлана Олександрівна розповіла присутнім про те, що у період до початку повномасштабного вторгнення Петрівська територіальна громада розвивалася, багато було зроблено по благоустрою та озелененню території, проводилася заміна водопровідних та каналізаційних мереж, збережено мережу освітніх закладів та закладів культури, медзакладів (у громаді не закрили жодного дитячого садка, жодної школи, будинку культури, бібліотеки, ФАПу). Війна повністю змінила життя у громаді: внутрішньо переміщені особи, облаштування житла для вимушених переселенців, будівництво бомбосховищ та укриттів, функціонування пунктів незламності, підтримка найбільш уразливих категорій населення і найважливіше – це допомога ЗСУ.
Петрівська селищна рада завжди тримає зв’язок із тими, хто захищає наш мир та спокій на фронті, й продовжує надавати їм усе необхідне: від військової амуніції, спорядження, медикаментів до сучасних засобів радіоелектронної боротьби.
«Фінансова підтримка ЗСУ з бюджету громади, благодійних внесків – це наша подяка захисникам, які мужньо та віддано боронять Україну. Окрім того постійно виділяються кошти на лікування і реабілітацію пораненим землякам та їхнім родинам. Поховання загиблих земляків здійснюється також за кошти бюджету селищної ради. Загалом на підтримку військових з місцевого бюджету починаючи із 24 лютого 2022 року виділено понад 16 мільйонів гривень», – зазначила Світлана Тилик.
Знайомство із селищем журналісти розпочали із відвідин меморіальної дошки пам’яті Захисників України та Алеї Слави. Громада у цій війні втратила 101 воїна. Покладанням квітів та хвилиною мовчання журналісти вшанували пам’ять загиблих Героїв Петрівщини.
У Петрівському краєзнавчому музеї гостей зустріла директорка Світлана Сапок, яка познайомила відвідувачів із історією Петрового, видатними людьми рідного краю, зупинилася на сторінках сучасної історії Петрівщини.
Про волонтерську спільноту працівників культури розповіла начальник відділу культури, туризму, молоді і спорту Петрівської селищної ради Наталія Подкопаєва: «Громадські городи, маскувальні сітки, окопні свічки, переробка овочів і фруктів, пошиття військової амуніції, творче волонтерство. Понад 1млн.грн працівники культури передали волонтерам громади на потреби захисників.»
У волонтерському центрі БО «Допоможемо воїнам Петрівщини» відбулася зустріч із лідерами- волонтерами. Голова ГО «Допоможемо воїнам Петрівщини» Горністова А. П., голова БФ БО «Коліжаночки» Побігушко В.Г., Філіпенко І. В. із с. Чечеліївка, Чернецька Л.В. із сел. Інгулецьке, волонтер Чеча М.В. із с. Володимирівка говорили про стійкість, надію, віру, ділилися досвідом у волонтерській роботі.
Засідання правління обласного осередку НСЖУ провели у затишній читацькій залі Петрівської бібліотеки для дітей. Засідання правління обласного осередку НСЖУ провели у затишній читацькій залі Петрівської бібліотеки для дітей. Голова обласної спілки журналістів Петро Мельник, члени правління ОО НСЖУ Ірина Балашова, Руслана Сорока, заслужені журналісти України Ігор Леус, Валерій М’ятович, Юрій Яровий, голова ревізійної комісії НСЖУ Алла Малієнко говорили про підтримку журналістів-захисників, про перспективи НСЖУ, плани роботи тощо.
А ще гості побували в редакції газети «Трудова Слава», де про роботу видання розповів її керівник В.А.Кіфенко, також відвідали редакцію «Радіо «Голос Петрівщини», тут головний редактор Т.Г. Біденко ознайомила із діяльністю колективу, а опісля провела міні-екскурсію селищем. Гості побували на «Набережній кохання», завітали у «Парк ветеранів» та Сквер «Єднання», де зробили спільні світлини на згадку.
Наступного дня учасники прес-туру відвідали с. Іскрівка, набрали води із цілющого джерела, біля якого за життя Святий Миколай проводив служіння. Краєзнавиця Тетяна Єфімова ознайомила присутніх із життям Святого і зазначила, що за водою сюди приїздить багато паломників, а Святий Микола Іскрівський – єдиний канонізований церквою святий із Кіровоградщини. Журналісти були вражені потужними водами Інгульця, його мальовничими берегами та розливами рукотворного Іскрівського водосховища.
Два насичені зустрічами, знайомствами, спілкуванням дні пролетіли дуже швидко.
Попри воєнні часи і важкі випробування, що випали на долю сучасної України українці не втрачають оптимізм, завзяття і віру в Перемогу. У цьому журналісти вкотре переконалися, побувавши на Петрівщині.
Прес-тур відбувся за ініціативи Кіровоградської обласної організації Національної спілки журналістів України у межах щорічного журналістського фестивалю “Осінні зерна” за сприяння Петрівської селищної ради.
Київська організація НСЖУ