10 заявок визнано переможцями серед понад 70-ти, поданих редакціями українських медіа на отримання ноутбука від Національної спілки журналістів України та партнерів Спілки – Ukrainian Media Fund.
На думку експертної комісії НСЖУ, найбільш переконливо змогли розповісти у своїй заявці про економічну стійкість свого медіа і бачення його перспектив колеги із Сумщини, Донеччини, Харківщини, Бучі, Чернівців, Луцька, Рівненщини і Чернігівщини.
Отож, список переможців:
– газета «Дружківка на долонях» (Донеччина),
– газета «Перемога» (Сумщина),
– онлайн-видання «Погляд» (Буча, Київщина),
– газета «Життя Семенівщини» (Чернігівщина),
– газета «Володимирецький вісник» (Рівненщина),
– газета «Вісті» (Донеччина),
– газета «Путивльські відомості» (Сумщина),
– онлайн-видання «АСС» (Чернівці),
– газета «Зоря» (Золочів, Харківщина),
– мережа гіперлокальних онлайн-медіа «Район.in.ua» (Луцьк).
Переможці отримають техніку через мережу Центрів журналістської солідарності або «Новою поштою» орієнтовно до середини серпня.
Задля прозорості і неупередженості відбору отримувачів техніки Спілка робить цей процес відкритим і публічним. Зокрема, до складу експертної комісії увійшли непов’язані й незацікавлені колеги; про кожного з отримувачів техніки буде опубліковано інформацію на спілчанських ресурсах. Фінальний список у декілька етапів обирала експертна комісія, у складі якого:
– Віталій Голубєв, секретар НСЖУ з навчальної діяльності, медіатренер, засновник Школи універсального журналіста та всеукраїнського конкурсу «Я — журналіст!»;
– Іванна Рудишин, голова громадської організації «Інформація в чистому вигляді», членкиня НСЖУ;
– Сергій Гузь, член Комісії з журналістської етики, український експерт фонду «Справедливість для журналістів» (Лондон);
– Іван Гарагонич, головний редактор інтернет-видання «Панорама Мукачева»;
– Ірина Хроменко, координаторка проєктів НСЖУ.
Також важлива експертна допомога у відборі від Ліни Кущ, першої секретаря НСЖУ.
«Щиро сподіваємося, що надана техніка сприятиме підвищенню економічної стійкості вашого медіа в умовах війни, дозволить зберегти читацьку аудиторію, запровадити нові перспективні проєкти», – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Водночас, у Спілці наголошують, що не вдалося задовільнити запити всіх редакцій, які роблять гідний внесок у розвиток української журналістики й заслуговують на підтримку. На кожен ноутбук претендували щонайменше 7 редакцій. Крім того, комісія не могла не зважати на регіональний аспект, і це також було непросто. З одного боку, остаточний список переможців мав репрезентувати всю Україну, від заходу до сходу, а з іншого логічною і зрозумілою була посилена увага комісії до потреб редакцій із прифронтових, деокупованих та прикордонних регіонів.
Найголовніше ж – зміст конкурсних заявок, які ретельно вивчали члени експертної комісії. Чи не найбільше вони зважали саме на те, наскільки детально і переконливо та чи інша редакція розповіла про своє бачення стану і перспектив розвитку медіа та джерел забезпечення його економічної стійкості, наскільки обґрунтованою виглядала потреба в отриманні ноутбуку. Адже саме цей конкурс був спрямований на підтримку економічної стійкості медіа, а не на надання екстреної допомоги, як, наприклад, у випадку з грантами від ЮНЕСКО та Міжнародної федерації журналістів, які наприкінці року НСЖУ, за результатами аналогічного конкурсу, розподілила між 160 колегами з усіх областей України. Тому фокус уваги конкурсної комісії в цьому випадку був саме на тому, як редакція забезпечує свою економічну стійкість у нинішніх надскладних умовах і наскільки чітко бачить перспективи подальшого розвитку, як у цілому, так і в розрізі конкретного конкурсу.
Водночас члени експертної комісії перевіряли достовірність та актуальність наведеної в аплікаційних формах інформації, додатково, в разі потреби, звертались до інтернет-ресурсів відповідного медіа, а також зважали на відсутність зауважень щодо порушень професійних та етичних стандартів. Саме за результатами комплексної оцінки та відбору за всіма вищезазначеними критеріями було сформовано і затверджено одноголосним рішенням комісії остаточний список переможців.
Національна спілка журналістів України перебуває в постійному пошуку міжнародної донорської підтримки для українських журналістів. Заявки, які не пройшли за результатами нинішнього конкурсу, залишатимуться в резерві для подальшого залучення ресурсів від партнерів Спілки. Зокрема, в розрізі проєктів, які матимуть інший тематичний фокус: наприклад, не підтримку економічної стійкості, а екстрену допомогу редакціям, які потерпають від скрути. Адже НСЖУ розуміє, що для багатьох медіа саме така підтримка найбільш актуальна. Водночас Спілка посилюватиме роботу і в напрямку підтримки електронних медіа, зокрема телеканалів та інтернет-видань, адже добре усвідомлює їхню вагу в сучасному інформаційному просторі.
Спілка закликає стежити за всіма можливостями допомоги для медіа, які з’являються в інформаційному просторі, і продовжувати надсилати заявки на підтримку. Бути в курсі максимальної кількості можливостей допомагає телеграм-канал НСЖУ СПІЛКА News за адресою https://t.me/spilkanews.
Інформаційна служба НСЖУ