Прикарпатський поет, лавреат народної Шевченківської премії, член НСЖУ Богдан Томенчук презентував у івано-франківському драмтеатрі нову збірку поезій «Вишийте, мамо, бронежилет…». До книжки ввійшли не лише вірші, які написав Богдан Михайлович після повномасштабного вторгнення росії в Україну, а й написані раніше. Варто зазначити, що це вже тринадцята збірка поета.
Захід розпочався з благословення отця Ігоря Пелехатого, члена НСЖУ, та спільної молитви за воїнів.
– Я зібрав у цій збірці триста віршів, як триста душ, як три тисячі, як тридцять тисяч, як трьохсоттисячне українське військо. Цю книжку наповнює поезія не тільки двох останніх років війни. Серце поета віще, воно передчувало біду і тут зафіксовані вірші й двадцятирічної давності. Власне, через серце поета весь вселенський біль українського народу перейшов і вилився у цій збірці, – сказав автор, звертаючись до своєї аудиторії.
Зала малої сцени івано-франківського драмтеатру була переповнена: послухати улюбленого поета прийшли численні шанувальники його слова, друзі, родина.
– Поезія Богдана Михайловича зворушує будь-яку людину, яка хоч раз стикнулася з нею. Це потужне слово у страшній війні. Слово наше – невмируще, тому й ми будемо вічно. Здолати війну можна не лише зброєю, слово – також зброя, – зазначив доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Степан Хороб.
Усі кошти з продажу книжки «Вишийте, мамо, бронежилет» буде передано ЗСУ.
Модерувала презентацію докторка філологічних наук, професорка ПНУ ім. В. Стефаника, членкиня НСЖУ й НСПУ Ольга Деркачова. Особливої атмосфери презентації додала прекрасна музика від академічного камерного оркестру «Гармонія Нобіле» під орудою народної артистки України Наталії Мандрики.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС