У Чернівцях представництво об’єднаного Західноукраїнського центру журналістської солідарності НСЖУ разом з волонтерами Чернівецького товариства Червоного Хреста Русланом Пержуном та Василем Куцаком провели тренінг з надання першої домедичної допомоги. Учасниками цього навчання були представники місцевих медіа, та журналісти, які рятуючись від війни, зараз мешкають на Буковині. Сьогодні вкрай важливо володіти базовими навичками першої домедичної допомоги, які допоможуть врятувати чиєсь життя. Адже щодня ворог завдає нищівних ударів по українських містах і селах, цілеспрямовано знищуючи місцеве населення та руйнуючи об’єкти критичної інфраструктури, і через ці терористичні дії зростає кількість жертв серед цивільних.
– Перша медична допомога – це комплекс невідкладних медичних заходів, які проводять людині до прибуття бригади медичної допомоги впродовж перших хвилин після настання екстреної події, – розповів волонтер мобільної медичної бригади товариство Червоного Хреста Василь Куцак.
– Надавати допомогу потрібно лише за умови, що це безпечно для того, хто її надає. Пріоритет – власна безпека, – наголосив волонтер мобільної медичної бригади товариство Червоного Хреста Руслан Пержун. – Для цього насамперед варто оглянути місце події та переконатися, що нічого не загрожує. За можливості потрібно перемістити потерпілого в безпечне місце
Волонтери мобільної медичної бригади розповіли, що під час надання першої медичної допомоги алгоритм дій повинен бути таким:
- оглянути місце подій та впевнитися у безпеці – власній та потерпілих;
- оцінити стан постраждалого (чи дихає він, чи є пульс, чи притомний);
- викликати бригаду швидкої допомоги та інші екстрені служби за потреби (поліцію, пожежну/газову службу тощо);
- оцінити наявність критичних кровотеч. Їх потрібно терміново зупинити;
- забезпечити прохідність дихальних шляхів;
- якщо у постраждалого відсутні ознаки життя та немає критичних кровотеч (або вони вже зупинені) – провести серцево-легеневу реанімацію;
- якщо у постраждалого не було травми хребта та кісток тазу, а також якщо серцево-легенева реанімація (за потреби) пройшла успішно – перевести людину в стабільний стан. Наприклад, на боці, обличчям до себе, рука під головою, нога зігнута в коліні;
- якщо постраждалий непритомний, треба тримати його у стабільному боковому положенні до приїзду медиків. Не можна залишати постраждалого самого.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба об’єднаного Західноукраїнського ЦЖС