Команді волонтерів «Charity fund Freedom Trust» з Чернівців, учасницею якої є журналістка газети «Молодий буковинець» з Чернівців Анна Семьонова, довелося евакуювати з Донеччини пані Наталку з родиною, до якої постійно заїжджали. У цієї привітної жінки навіть кілька разів ночували.
– Цього разу дісталися аж до Покровська та Костянтинівки. Востаннє тут була у травні. За кілька місяців ситуація дуже змінилася і, на жаль, далеко не в кращий бік, – розповідає Анна Семьонова. – 20 годин комендантської години, щоденні ракетні удари. Смерті. Розруха. Масова евакуація. Раніше Наталка завжди пригощала смачним борщем та пиріжками з картоплею. У її будинку було затишно і спокійно. Але через надзвичайно складну ситуацію родина вимушена покинути власний будинок та господарство. Довелося забрати і собак, адже залишити нема на кого. А їх у пані Наталки не мало, не багато – 12.
Везли волонтери для жителів прифронтових громад і гуманітарну допомогу, яку передали людям, що найбільше потребують допомоги, дітям, які ще залишаються неподалік від лінії фронту.
Ця поїздка ще раз нагадала, наскільки важливо залишатися разом у ці важкі часи та підтримувати один одного. Команда «Charity fund Freedom Trust» й надалі робитиме все можливе, щоб кожен, хто потребує допомоги, отримав її.
Волонтери безмежно вдячні всім, хто підтримує таку необхідну гуманітарну місію та робить можливим доставку допомоги нашим людям.
– Також заїжджали у гості до бійців Чеченського батальйону Шейха Мансура та розвозили допомогу цивільним у Покровську, – продовжує Анна. – Складне відрядження… Клята війна…
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба об’єднаного Західноукраїнського ЦЖС