У Запоріжжі завершили аварійно-рятувальні роботи після авіаударів, які здійснили російські війська 7 листопада Внаслідок атаки по місту загинули 10 людей, з них 1 дитина; постраждала 41 особа, з яких 4 дитини.
8 листопада у місті оголошено День жалоби.
Журналісти місцевих та всеукраїнських медіа дві доби працювали на місці прильоту, щоб показати наслідки російської атаки.
–Останнім часом Запоріжжя дуже потерпає від ударів керованих авіаційних бомб. На жаль, для журналістів, це також велике навантаження і стрес, але треба зібратися і включати професіоналізм. Доводиться емоції прибирати вбік і працювати. При цьому потрібно реагувати на тривоги, бо не можна забувати, що потрібно ще й берегти себе. Ворог нищить цивільну структуру і бʼє повторно по тих же обʼєктах. Наша робота дуже важлива, бо ми маємо показувати що коїть ворог. Щодня гинуть люди і про всі ці звірства росії має знати весь світ, – зауважує Олена Каптюх, журналістка телеканалу «Ми – Україна».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Запорізького Центру журналістської солідарності
Фото Дарʼї Зирянової