Українська влада має швидко розслідувати напад на 68-річного журналіста-антикорупціонера, головного редактора газети «Вісті Ананьївщини» Володимира Сєдова та притягнути винних до відповідальності, заявив американський Комітет захисту журналістів у п’ятницю.
Нагадаємо, 12 липня в парку біля будинку Володимира Сєдова в місті Ананьїв на Одещині невідомі напали на нього ззаду, а коли він знепритомнів, потопталися йому по правій руці, зламавши два пальці.
– Комітет захисту журналістів засуджує напад на журналіста-ветерана Володимира Сєдова та закликає українську владу забезпечити своєчасне розслідування. Жоден журналіст не повинен піддаватися такому жорстокому насильству внаслідок журналістських розслідувань в інтересах суспільства, – сказала Гульноза Саїд, координаторка програм КЗЖ у Європі та Центральній Азії. – Українська влада має притягнути ймовірних нападників до відповідальності та забезпечити Сєдову можливість безпечної роботи.
Як повідомляла НСЖУ, журналіст впізнав свого нападника і пов’язує напад зі своєю журналістською діяльністю. Після нападу Володимир Сєдов два тижні перебував у лікарні зі струсом мозку і переломом пальців. Журналіст повідомив, що повернувся на роботу 4 серпня.
Сєдов сказав Комітетові захисту журналістів, що він «багато разів» повідомляв про звинувачення в корупції за участю його ймовірного нападника та місцевої влади, а також регулярно публікує повідомлення про злочини та хабарництво у фейсбуці.
Ананьївська міська рада та ГУ МВС Одеської області не відповіли на запити Комітету захисту журналістів на прохання дати відповіді на запитання, надіслані електронною поштою.
У заяві від 12 липня поліція повідомила, що розслідує напад, і відкрила кримінальне провадження за «насильство над журналістом у зв’язку з його законною професійною діяльністю». Але Сєдов сказав Комітету захисту журналістів, що він «переконаний, що результатів не буде», оскільки злочини, вчинені ананьївською бандою, зазвичай залишаються безкарними.
Сєдов розповів, що близько року тому в офіс його дружини увірвалися озброєні люди у військовій формі й «почали її ображати і погрожувати, що якщо я напишу щось проти влади, вони вб’ють її, мене і всю сім’ю». Журналіст розповів, що біля офісу його дружини також підірвали вибухові пакети та порізали шини автомобілів, і він повідомив про всі події в поліцію, але нікого не затримали.
– Я не покладаюся на поліцію та закон, — сказав він Комітетові захисту журналістів. – Думаю, що моє переслідування як журналіста триватиме й стане гіршим, і, можливо, мені доведеться залишити Україну, щоб не наражати на небезпеку свою родину. Зараз мені 68 років. У мене є діти, онуки, і я не бачу виходу з цього беззаконня і корупції.
Як повідомлялося, 15 червня в Рівненській області невідомі підпалили автомобіль журналіста Влада Ісаєва. У ніч проти 15 червня у Рівному невідомі також намагалися підпалити будинок журналіста-ветерана Олександра Намозова. CPJ розслідує обидва інциденти, щоб визначити, чи були вони пов’язані з журналістською діяльністю репортерів.