Про Telegram, Zoom, програми допомоги журналістам говорив медіатренер Академії української преси Андрій Юричко, який є ментором з питань цифрової трансформації в навчально-просвітницькому проєкті «Кроки до сталого розвитку», спілкуючись з редакторами деокупованих і прифронтових територій під час організованого Національною спілкою журналістів України офлайн-тренінгу.
Програми допомоги
Журналісти постійно стикаються з необхідністю швидкої та якісної обробки відеоматеріалів. І от тепер у них з’явилась можливість ефективно виконувати цю роботу завдяки програмі з монтажу відео, яка дозволяє легко та швидко редагувати відеоматеріали. Наприклад, за допомогою цієї програми можна змінювати розмір відео, додавати заставки, маніпулювати зображенням, видаляти чорний фон та робити багато інших маніпуляцій.
Також, за допомогою цієї програми можна вирізати різні елементи з відео та вставляти їх в інші ролики. Наприклад, журналісти можуть швидко створювати інтерв’ю, обираючи найцікавіші фрагменти з різних відеозаписів та збираючи їх у одне готове відео.
Додатковою перевагою цієї програми є можливість працювати з великими відеофайлами, що раніше викликало проблеми. Зараз журналістам не потрібно заморочуватися з перекиданням файлів, адже програма легко справляється з редагуванням на ноутбуках та планшетах.
Ще одним корисним інструментом є онлайн-сервіси, які дозволяють швидко створювати інфографіку, презентації та колажі. Вони надають широкі можливості для творчості та включення різноманітних елементів в роботу.
Завдяки цим новим інструментам журналісти можуть швидко та ефективно виконувати свою роботу, зосереджуючись на важливих завданнях і максимально використовуючи потенціал сучасних технологій.
Telegram і засоби масової інформації
Telegram набув в Україні великої популярності не лише серед користувачів, а й серед медійників.
Його публічні канали – це відкриті для всіх користувачів Telegram канали, які можна знайти в пошуку або через інтернет. Натомість приватний канал доступний лише за запрошенням. Зазвичай приватні канали створюються з метою монетизації, де користувачі платять за доступ до контенту. Якщо користувач не оплатив підписку, його видаляють з каналу, він не може приєднатися до нього, навіть якщо знає точну назву.
Для медіа рекомендується створювати обидва типи каналів. Якщо ви стаєте відомим закритим каналом і захочете забезпечити доступ до своїх новин для ширшої аудиторії, тоді можете створити й публічний канал.
Серед переваг Telegram для засобів масової інформації – можливість публікації фото та відео в будь-якому форматі, а також вставляти текст без обмежень, публікувати його напряму в Telegram.
Крім того, Telegram дає можливість створення чат-ботів. Ви можете налаштувати бот таким чином, щоб він відповідав на запитання, робив добірку новин, надсилав регулярні оновлення, або навіть обробляв зображення. Це спрощує комунікацію з аудиторією і дозволяє автоматизувати деякі завдання.
Також варто зазначити, що Telegram забезпечує зручну інтеграцію з іншими ресурсами. Ви можете вставляти посилання на інші ресурси, де читачі зможуть прочитати більш детальну інформацію, або використовувати вбудований браузер, щоб забезпечити зручний перехід.
Таким чином, Telegram сприяє зручності споживання контенту і як наслідок – збільшенню вашої аудиторії.
Платформа Zoom: простота і зручність
Важливо використовувати платформи та програми, які відповідають вашим потребам та допомагають оптимізувати робочий процес. А використання Zoom дає можливість краще організувати робочий процес: записувати зустрічі, вмикати та призупиняти запис, що дозволяє фіксувати важливі моменти. Крім того, можна ставити запитання в режимі реального часу.
Однією з переваг Zoom є можливість відключати камеру і працювати в режимі без відео. Це особливо зручно, коли ви хочете щось продемонструвати на екрані, наприклад, ділитися інформацією або демонструвати процес роботи.
До всього, Zoom – зручний інструмент не тільки для онлайн спілкування. Від недавнього часу я особисто почав використовувати його для пошуку роботи і комунікації з потрібними людьми. При цьому варто зазначити, що існують різні українські платформи для пошуку роботи. Наприклад, такі, як «Депутат фрілансер», «Фріланс.ua”» та інші, є популярними серед вітчизняних фрілансерів. Однак, вони ще не досягли рівня розвиненості американських та європейських платформ.
Підготувала Ольга Войцехівська, «Журналіст України»