Команда Національної спілки журналістів України 17 жовтня взяла участь у тренінгу з надання першої домедичної допомоги від фахівців Ukraine Technical Operations.
Тренером виступив Гліб Тітов, експерт у галузі медичних операцій, який має багаторічний досвід проведення подібних навчань. Курс охопив ключові теми: послідовність дій у надзвичайних ситуаціях, зупинку кровотечі, тампонування відкритої рани, якісне накладання й вибір турнікету, використання гемостатичного бинта, а також інтерактивну сесію “питання-відповіді”.
Важливою частиною курсу стало виконання учасниками й учасницями практичних вправ із використанням штучної крові (задля розуміння, як працюють судини й артерії та що робити в разі їхнього пошкодження). Виконуючи завдання, команда закріпила на практиці теоретичні знання про те, як накладати турнікет та зупинити кровотечу у випадку його відсутності – дві життєво необхідні техніки в умовах війни.
Кровотеча — основна загроза, яку можна попередити
Понад 90% навчального часу присвятили вивченню різних видів кровотеч та методів їх ефективної зупинки. За словами тренера Гліба Тітова, саме кровотеча є однією з найчастіших причин смертей, яких можна було уникнути. Він підкреслив, що з кровотечею можуть зіткнутися не лише військові чи медики на полі бою — такі ситуації можуть статися будь-де: від ДТП або аварії, навіть якщо ви не брали в них участі, до побутових інцидентів: скла від розбитої склянки чи іншого гострого предмету. Саме тому абсолютно кожен і кожна з нас повинні знати, як діяти у таких ситуаціях.
Тренер також звернув увагу на можливі загрози журналістів під час виконання робочих завдань на прифронтових територіях. У таких ситуаціях можливість зупинити кровотечу швидко може стати вирішальним фактором між життям і смертю.
Оцінка ризиків і безпеки
Гліб Тітов наголосив, що важливо завжди оцінювати ситуацію перед тим, як надавати допомогу. За його словами, тільки за умови власної безпеки варто надавати допомогу іншим. Якщо рятувальник або рятувальниця самі опиняються під загрозою, вони можуть не лише зазнати поранень, але й ускладнити ситуацію для інших, зокрема медичних служб.
Наприклад, під час обстрілів ворог може цілеспрямовано атакувати ту саму локацію вдруге, щоб поцілити в тих, хто прийшов на допомогу. Тому оцінка ситуації й очікування певного часу можуть бути вирішальними факторами безпеки. Однак інколи час на прийняття рішення обмежений, адже критична кровотеча може призвести до летального результату всього за кілька хвилини. У таких випадках, за можливості, краще перенести постраждалого у безпечне місце та продовжити надавати допомогу там, знизивши ризик для себе та інших.
Національна спілка журналістів України дякує організації Ukraine Technical Operations за корисний практичний курс!
Інформаційна служба НСЖУ