«Війна дуже сильно змінила лікарняне життя. Ми одразу переїхали жити на місце роботи, я особисто прожила там два тижні і згодом інколи залишалась на пару діб. Це дещо дивний досвід, але мені було комфортно. Ми переїхали разом з нашими домашніми улюбленцями. Було дуже дивно бачити собак у лікарні, проте планування та розміри пологового дозволяли все влаштувати так, щоб пацієнти з тваринами не перетиналися», – лікар акушер-гінеколог Київського пологового будинку №6 «Лівобережний» Фатіма Хананова з 24 лютого цілодобово допомагала своїм пацієнтам. Матеріал про її витримку та героїзм зробили журналісти видання «Главком» у рамках національного інформаційного проєкту «Ми з України!», який започаткувала НСЖУ.
Показати, як прості люди стають героями, як знаходять у собі сили допомагати іншим, ризикуючи власним життям чи безпекою – такою є головна мета проєкту «Ми з України!».
До нього долучилися відомі національні та регіональні медіа, зокрема, ІА «Українські новини», «Обозреватель», «Главком», ТРК РАІ з Івано-Франківська, телекомпанія ТАК TV з Миколаєва, газета «Вісті Придніпровʼя» з Дніпра, «Бобринецьке РВО «Новий день», «Газета «Придніпров’я» з Кіровоградщини, газета «Вісник Ч» з Чернігова, газети «Сарненські новини» та «Новини Рокитнівщини» з Рівненщини, сайт «Леополіс» зі Львова, «Прочерк» із Черкас, «Радіо на дотик» та «РІА-Мелітополь» із Запорізької області, газети «НовинаР» «Татарбунарський вісник» з Одещини та ІА «Волинь пост».
«Ми хочемо показати, що в кожному місті й селі є люди, яких без перебільшення можна назвати героями. Бо саме вони знайшли в собі сили допомагати іншим у найтяжчі хвилини – поділилися їжею, житлом, коштами. Допомогли комусь врятуватися від небезпеки, ризикуючи власним життям. Зберегли комусь життя. Врятували тварин. А скільки наших співвітчизників діляться останніми коштами, щоб допомогти військовим! Таких історій – безліч, бо саме такими – небайдужими до чужої біди – є українці», – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Мета ЗМІ – учасників проєкту – розповідати широкій аудиторії історії людей, які здійснюють героїчні вчинки кожен на своєму місці. І це не тільки ті люди, які перебували чи перебувають у найгарячіших точках, це й волонтери, і бізнеси, які надають роботу переселенцям, і ті, хто надає їм житло, і ті, хто своїми вчинками доводить: українці – не тільки мужні та сильні духом, а й людяні.
Учасники проєкту завдяки підтримці міжнародних партнерів, зокрема, Фундації Gazeta Wyborca та медіа-компаній з нордичних країн також отримують фінансову підтримку на оплату праці кількох співробітників редакції.
«Ми заохочуємо медіа генерувати суспільно важливий контент, розповідати про наших героїчних співвітчизників. Проєкт «Ми з України!» сприятиме єднанню суспільства та зміцнюватиме нашу віру в неминучу перемогу», – додає Сергій Томіленко.