Переселенцям, родинам з дітьми і військовим допомагають засновниці громадської організації «Вдома Краще» Анастасія Невеля та Анастасія Семенчук. Матеріал про волонтерок вийшов на сайті ОBOZREVATEL у межах проєкту НСЖУ «Ми з України!».
«З початком повномасштабного вторгнення Росії ми відчули, що не можемо стояти осторонь. Ми, як і кожен, хотіли долучитися та допомагати на своєму рівні та вирішили не те, щоб переформатувати, а розширити нашу діяльність, зокрема допомагаючи гуманітарно й соціально людям, які цього потребують», – розповідає Анастасія Невеля.
Організація опікується різними проєктами. Перше – це проєкт «хаб речей». Надають людям, які потребують, одяг, посуд та інше, щоб вони могли облаштуватись на новому місці.
«Є проєкт із допомоги вагітним жінкам, які також вимушено покинули свої домівки і зараз при надії. Їх ми підтримуємо, збираючи для них «пологові сумки». У нас є проєкт із допомоги дітям до 3 років. У цей пакет допомоги входять дитяче харчування, підгузки, гігієнічні засоби, дитячий одяг», – кажуть волонтерки.
Є також напрям мілітарі, але тут працюють виключно за запитами військових.
«Ще в нас є освітній проєкт. Ми хочемо, щоб люди розвивалися в Україні, знаходили себе та реалізовувались тут. Ми запустили перший курс із продажів В2В. Відгукнувся для нас лектор Олексій Перекрестов. Він професіонал у цьому напрямі, він працював із багатьма компаніями, зокрема з ООН. Він проводить цей курс. Упродовж більш ніж двох місяців ми щосуботи збираємось із внутрішньо переміщеними особами і вчимось».
«Спочатку ми допомагали речами. Все почалось із того, що наша співзасновниця запропонувала створити Хаб речей. І коли я приїхала до батьків, як почалась війна, теж перебрала речі аби поділитись ними з переселенцями. Спершу ми почали роздавати кожен свої. У мене двоє молодших братів, залишались дитячі речі та взуття. Ми сфотографували все й виставили в Instagram. І побачили, що це потрібно», – розповідає Анастасія Семенчук. Потім почали розгортати цю діяльність у Києві.
«Запити є завжди, запитів багато, запити є постійно. Працюємо тут зазвичай 2-3 рази на тиждень. Як молитву «Отче Наш» знаємо, що нам потрібно прийти до штабу й зібрати посилки та відправити людям. Буде час, не буде, після роботи. В зал я не ходжу, на танці також, але точно і постійно приходжу сюди», – говорять волонтерки.
Нагадаємо, що проєкт НСЖУ «Ми з України!» покликаний розповісти широкій аудиторії про героїзм простих людей у часи війни. До нього можуть долучитися усі ЗМІ.