Директорка Маріупольської ЗОШ No 52 Олена БАРАНЮК, яка нині проживає в с. Чудель, на Рівненщині, до останнього сподівалася на швидке звільнення Маріуполя. Про пережите в рідному місті, як вдалося вирватися з окупації та організувати навчальний процес для маріупольських дітей на Сарненщині розповіла «Сарненським новинам». Матеріал вийшов у межах проєкту НСЖУ «Ми з України!»
«Мені дуже допомогла організувати дистанційне навчання директорка Чудельської ЗОШ Ірина Вакуліна. З 14 квітня вдалося розшукати 82 дитини, з яких 4 випускники, і залучити їх до навчання в цій школі. Ірина Михайлівна, педагоги дуже перейнялися долею наших діток, доклали чимало зусиль, щоб вони долучилися до уроків й успішно завершили навчальний рік. Так, кожен клас прийняв 4-5 наших учнів. Знаєте, – зазначила Олена Баранюк, – Ірина Михайлівна, коли діти не могли вийти на зв’язок, адже є і такі, які проживають на тимчасово окупованих територіях, заспокоювала мене, підтримувала. Це надихало, не дозволяло опускати руки.
Головне, що в Чудлі отримають документи про повну загальну середню освіту 4 учні (11 клас) та ще 4 – про базову загальну середню освіту (9клас). І зможуть, за бажанням вступати й у вищі навчальні заклади».
Нагадаємо, що національний інформаційний проєкт НСЖУ «Ми з України!» має на меті показати героїчні вчинки простих людей. До проєкту долучилися відомі національні та регіональні медіа з різних регіонів України. Участь можуть брати всі ЗМІ, які мають бажання висвітлювати героїзм українців у війні.