Пішки перейшла кордон Польщі із дворічним сином, а в німецькому містечку Пулах відкрила дитячий садок – такими подіями обернулася війна для киянки Станіслави Хоренжі. Матеріал про неї опублікувало видання Speka у межах національного проєкту НСЖУ «Ми з України!»
Коли минув перший шок від вимушеного переїзду, Станіслава зіткнулася з проблемою – відсутністю україномовного садка, де її син міг би спілкуватися з однолітками рідною мовою, пише видання.
Швидкий серфінг груп допомоги вимушеним переселенцям з України показав, що подібних варіантів поблизу немає, а от запит серед мам із маленькими дітьми є. Тож Станіслава вирішила створити такий дитсадок для українців самостійно.
Першого червня він відкрив двері для тестової групи з 10 українських дітей.
«Спочатку я не думала робити це на офіційному рівні. Все почалося з ідеї організувати для дітей дошкільного віку українськомовний клуб на волонтерських засадах, щоб вони разом гралися, спілкувалися, навчалися, можливо, садочок вихідного дня. Було цікаво, чи є серед вимушених переселенців запит на такі послуги, тож я почала моніторити групи українців у Мюнхені, Баварії і Німеччині загалом. Виявилося, що дуже багато людей страждають від відсутності спілкування українською та неможливості навчати дітей рідною мовою. Це надихнуло мене ще більше, і я вирішила прописати план такого дитсадка в ідеальних умовах», – розповідає Станіслава.
План дитсадка розробляла вночі, поки дитина спала.
Результатом став детальний бізнес-план, але постало питання, куди його надсилати.
«Спочатку я хотіла просто створити сторінки в соцмережах і запросити туди українських мам із дітьми. Потім подумала: якщо вже є напрацьована система, чому б не спробувати показати її офіційним особам? Раптом можна буде податися на якийсь грант, державну програму, презентувати цей проєкт? – говорить Станіслава. – Я готова була б працювати навіть на волонтерських засадах, бо живу цим садочком, це моє друге дитя. Оскільки спонсори вклали гроші у нашу ініціативу, нам вдалося отримати офіційне працевлаштування. Проєкт затвердили на офіційному рівні, а усі діти, що ходитимуть до садочка, застраховані».
Нагадаємо, що національний інформаційний проєкт НСЖУ «Ми з України!» має на меті показати героїчні вчинки простих людей. До проєкту долучилися відомі національні та регіональні медіа з різних регіонів України. Участь можуть брати всі ЗМІ, які мають бажання висвітлювати героїзм українців у війні.