Житель Черкас, 43-річний Євген Компанець 2011 року на роботі отримав травму хребта. Після кількох складних операцій і тривалої реабілітації пересувається лише в інвалідному візку. З початком повномасштабного вторгнення росії організував удома свій фронт — на кухні, як сам його називає, «Вареничний батальйон». Матеріал про чоловіка та його добру справу підготувало видання «Високий замок» у межах проєкту НСЖУ «Ми з України!».
Євген з дружиною і дітьми ліпить вареники, крутить млинці з різними начинками, пече солодкі смаколики і відправляє на передову. Кілька днів тому нова партія млинців поїхала на фронт. За підрахунками чоловіка, цифра «перевалила» за 40 тисяч млинців!
Спочатку всі продукти купували за власні кошти.
«Я запропонував своїй родині: я ж також можу долучитися до доброї справи і наближати нашу Перемогу! Рідні люди мене підтримали. Оскільки машини на фронт їздять не щодня, а випічка швидко черствіє, вирішили ліпити вареники. Ліпили, варили, а коли охололи, ховали у морозильну камеру. Тож, коли машина їхала на фронт, ми виймали з морозилки готові до вживання вареники. Їх можна було їсти навіть холодними», – розповідає.
Пізніше чоловік опублікував пост, у якому закликав долучитися до приготування їжі для захисників усіх, хто хоче чимось допомогти. Люди почали надсилати йому кошти. Це дозволило значно розширити «асортимент» продукції.
А на знак подяки хлопці з 95-ї окремої Житомирської десантно-штурмової бригади мені надіслали йому прапор України.
«Був зворушений. Цей прапор для мене безцінний! Я їм написав: «Дякую за те, що б’єте клятого ворога, що виб’єте орків з нашої неньки-України і даєте нам впевненість у нашій Перемозі!».
Про героїзм простих людей у часи війни і має на меті розповісти проєкт «Ми з України!». Учасники проєкту – медіа з різних регіонів України – розповідатимуть широкій аудиторії історії людей, які здійснюють героїчні вчинки кожен на своєму місці. До проєкту можуть долучитися всі ЗМІ, які хочуть подавати відповідні матеріали про наших співвітчизників.