Топменеджер великої IT-компанії Роман Гапачило із 24 лютого займається тим, що разом із командою волонтерів закуповує для ЗСУ пікапи, переобладнує їх та відправляє на фронт. Його автомобілі називаються «Бандеромобілями». На їхньому рахунку вже підбиті ворожі танки, БТРи, гелікоптери. Нещодавно на передову вирушив 116-й «Бандеромобіль». Матеріал про Романа вийшов на сайті Obozrevatel у межах проєкту НСЖУ «Ми з України!».
«Раніше у мене був автомобільний бізнес – мобільна автомийка, яка успішно працювала у Львові. Але 2,5 роки тому я закрив її і залишився працювати в IT. Тому я трохи розумію, як все це працює, як купити автомобіль. Я зібрав людей, які знаються на автомобільній тематиці. За перші п’ять годин тоді ми зібрали 3 млн грн на машину. У нас є YouTube канал, там 300 тис. підписників. Я зняв відео та запропонував збирати гроші на такі машини», – розповідає Роман.
Також разом із командою волонтери робили вебсайт bandera-car.com.ua. На ньому військові залишають свої заявки, пишуть, які їм потрібні машини.
«Ми щодня отримуємо по 10 запитів. З них обираємо найбільш критичні, ті, що відповідають цілям «Бандеромобіля».
Як розповідає Роман, для військових готують лише пікапи. Тому що «Бандеромобіль» – це пікап, на який встановлюють турель – спеціальний пристрій для встановлення гранатомета або кулемета. І таким він вирушає на передову.
Загалом у команді працює 40 людей по всій Європі.
«У Польщі є дві команди, у Німеччині, Швейцарії, Швеції та найбільше в Англії. Це українці, які перебувають там на місцях, вони відгукнулися, ефективно працюють. Є менеджер із закупівлі автомобілів, який все перевіряє, переглядає, які авто закуповують. Кожен автомобіль перед купівлею проходить перевірку на місці, потім доставляється до України», – говорить волонтер.
Загалом, аби переобладнати один автомобіль, потрібно 7-8 тис доларів, все залежить від турелі.
«Якщо він призначений для встановлення великокаліберного кулемета, то дорожче. Тому що для машини потрібно більше металу, щоб зміцнити раму. Якщо потрібно встановити маленький кулемет, то дешевше. Пікап ми купуємо приблизно за 6 тис. доларів, плюс доставка, ремонт, треба наварити метал. Ми платимо за метал, запчастини, різання металу лазером. А решта – працюють волонтери безкоштовно», – додає герой публікації.
Про героїзм простих людей у часи війни і має на меті розповісти проєкт «Ми з України!».
Учасники проєкту – медіа з різних регіонів України – розповідають широкій аудиторії історії людей, які здійснюють героїчні вчинки кожен на своєму місці.
До проєкту можуть долучитися всі ЗМІ, які хочуть подавати відповідні матеріали про наших співвітчизників.