Степан Бора – відомий в Ужгороді лікар-стоматолог. Із перших днів війни він разом із сином Степаном та донькою Іриною намагався допомогти тим, хто тікав із зони бойових дій. Матеріал про небайдужу родину вийшов у газеті «РІО» у межах проєкту НСЖУ «Ми з України!»
«Ми розуміли, що «сімейного підряду» буде замало і варто підключати друзів та знайомих і так утворилася умовна неформальна група допомоги переселенцям», – розповідає в інтервʼю виданню Степан Бора.
Моніторили ситуацію, дізнавалися про вільні приміщення, про вільні помешкання, про транспорт.
«Ми збирали та акумулювали пакунки з гуманітарною допомогою і передавали їх адресно, конкретним людям. Ми мало не за графіком відвозили людей чи до кордону, чи на вокзал в Чоп. Ми розселяли людей у помешканнях, деколи надавали свої кімнати. Зараз стало трохи спокійніше і влада налагодила систему надання гуманітарної допомоги, але в перший місяць-два було все інакше, було багато хаосу…» – ділиться герой публікації.
Та не лише так лікар підтримував вимушено переміщених осіб. Переселенцям деколи абсолютно безкоштовно лікували зуби або ж брали невеличку плату.
«Ну уявіть ситуацію, людина втратила дім і роботу, приїхала сюди з обмеженими фінансами, а тут раптом ще й виникла нагальна необхідність йти до стоматолога. Якщо така людина потрапляла до нас, то, звичайно ж, ми не брали грошей і лікували безкоштовно. Але й були такі люди, що приїхали до нас заради безпеки і це цілком забезпечені і навіть багаті люди. Вони спокійно оплачували послуги, але навіть у цьому випадку, я намагався робити знижки. Бо все таки, у людей певний стрес, вони не вдома і вони не знають що буде з їхньою домівкою», – говорить медик.
Зараз, каже, помітив, що багато людей стали більш пасивними у допомозі переселенцям.
«Волонтерам стає все важче збирати гуманітарну допомогу. Це легко пояснити – люди втомилися від війни. І це найважче. Важливим є не втомлюватися від війни і при можливості таки надавати допомогу тим, хто опинився у важкому стані. Ми один народ і повинні бути солідарними», – наголошує Степан Бора.
Нагадаємо, що проєкт НСЖУ «Ми з України!» покликаний розповісти широкій аудиторії про героїзм простих людей у часи війни. До нього можуть долучитися усі ЗМІ.