Його імя відоме кожному другому евакуйованому мелітопольцеві. Олександр Любишко, починаючи з 27 лютого, допомагає людям вибратися із окупованих територій. Серед них не тільки мешканці його рідного міста, а й кияни, маріупольці, херсонці. Матеріал про Олександра вийшов на сайті РІА Мелітополь у межах проєкту НСЖУ «Ми з України!».
Особисто для себе Олександр прийняв рішення вивезти родину, а сам лишився в Мелітополі й допомагав іншим вибратися з окупації. Добиратися до підконтрольного Україні Запоріжжя з Мелітополя доводилося в буквальному сенсі слова козячими стежками через села, оскільки окупанти перекрили виїзд через основну трасу – Василівку.
«Дороги були складні, заміновані. Під обстріли наші машини потрапляли багато разів. Але в моїх колонах з Божою допомогою ніхто не постраждав. Памʼятаю досі історію з вагітною дівчиною з Києва. Вона приїхала з чоловіком у Мелітополь за пів року до війни. Потім чоловік поїхав у відрядження, а вона лишилася сама в незнайомому місті. Телефонує і плаче: народжувати через тиждень-другий, а вона нікого не знає. Після її порятунку я зрозумів, що нам треба шукати спонсорів і купувати мікроавтобус для евакуації тих, у кого немає свого транспорту», – розповідає Олександр.
На зворотному шляху із Запоріжжя до Мелітополя, щоб не гнати пусті машини, волонтери везли в місто дефіцитний в окупації товар: дитяче харчування, памперси, засоби гігієни, медикаменти, а також продукти.
«За три місяці евакуювали безкоштовно, підсаджуючи людей в легкові авто і в мікроавтобусі, купленому за гроші меценатів, близько 3000 чоловік. А в загальному з колонами допомогли вибратися з окупації понад 30 000 біженцям», – підсумовує роботу команди Олександр Любишко.
Нагадаємо, що національний інформаційний проєкт НСЖУ «Ми з України!» має на меті показати героїчні вчинки простих людей. До проєкту долучилися відомі національні та регіональні медіа з різних регіонів України. Участь можуть брати всі ЗМІ, які мають бажання висвітлювати героїзм українців у війні.