Національна спілка журналістів України запрошує на зустріч з медійниками і письменниками Херсонщини, які під час російського вторгнення та окупації відчули на собі ворожий тиск, але залишились вірними українському журналістському слову та громадянській позиції. Усе пережите, свої думки про реалії війни з московією вони втілили у художні рядки образної й багатогранної поезії, у непересічні журналістські матеріали.
Зустріч відбудеться у межах проєкту «Розстріляна свобода слова» та однойменної виставки пам’яті українських журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки, що триває у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
Дата заходу: четвер, 12 жовтня
Час: 14.00
Локація: Київ, вул. Лаврська, 27, Виставковий центр на території Національного музею історії України у Другій світовій війні
Спікери заходу:
Ліна Кущ – перша секретар НСЖУ
Олена Цигіпа – дружина журналіста і письменника Сергія Цигіпи
Олександр Гунько – письменник і журналіст, автор книги «Поклик до Спасу»
Василь Піддубняк – херсонський поет і журналіст (газета «Сільські вісті»)
Євгенія Вірлич – редакторка онлайн-видання Кавун.City.
Під час зустрічі зустрічі відбудеться також презентація книги поезій «Поклик до Спасу» письменника і журналіста з «міста кам’яних вишиванок» – Нової Каховки, редактора ресурсу «Нова Каховка.Сіty» Олександра Гунька, який під час окупації був викрадений загарбниками, зазнав ворожого полону, тиску й катувань через свою професійну діяльність. Росіяни вимагали, щоб він очолив одне з окупаційних видань, однак Олександр Гунько не здався і відкинув усі пропозиції ворога. Нині письменник і журналіст живе у Києві, він продовжує працювати над сайтом «Нова Каховка.Сіty». У його книзі «Поклик до Спасу» вміщено понад 200 віршів про війну.
Запрошуємо медійників, письменників, молодь, представників громадськості взяти участь у зустрічі, послухати чудові поезії та виявити солідарність із українським журналістами, які зазнали полону та утисків від окупантів.
ДОВІДКА. В основу виставки «Розстріляна свобода слова», яку було відкрито Національною спілкою журналістів України в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, лягли свідчення українських журналістів про воєнні злочини росії. Організатори виставки: Національна спілка журналістів України за підтримки правозахисної організації Civil Rights Defenders (Швеція); Мережа Центрів журналістської солідарності, яка діє за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО; Національний музей історії України у Другій світовій війні.
Телефон контактної особи: +380 96 905 22 76, Валерія Пархоменко