9 квітня у передмісті Афін (Греція) невідомі розстріляли 52-річного журналіста Георгіоса Караіваза. Про це повідомляється із посиланням на Euronews.
Караіваз спеціалізувався на кримінальній хроніці, брав участь у щоденній програмі на телеканалі Star. Портал Bloko, який він заснував, присвячено викриттю корупції. У блозі bloko.gr, який вів Караіваз, його друзі написали, що смерть журналіста пов’язана з його професійною діяльністю.
Уряд Греції і Національна спілка журналістів засудили напад на Караіваза. Влада заявила, що він не звертався по захист і не повідомляв про погрози.
Євросоюз закликав Грецію провести розслідування та притягнути вбивць журналіста до відповідальності. Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 9 квітня написала у Twitter, що для журналістів мають створити безпечні умови роботи. «Убивство журналіста – підлий, боягузливий вчинок. Європа виступає за свободу. А свобода преси має бути найсвященнішою з усіх», – підкреслила вона.
Свою стурбованість цією подією висловило керівництво Міжнародної та Європейської федерацій журналістів.
Генеральний секретар Міжнародної Федерації Журналістів Ентоні Беланжер сказав: «Ми приголомшені новинами з Греції, де журналіст був убитий серед білого дня в результаті цілеспрямованої атаки. Думками ми з його родиною, друзями та колегами. Спільно зі своїми філіями та всіма грецькими журналістами ми будемо боротися за справедливість».
Президент Європейської Федерації Журналістів Могенс Бліхер Б’єргард зазначив: «Ми приголомшені цією сумною новиною та висловлюємо щирі співчуття його рідним. Ми будемо уважно слідкувати за розслідуванням, щоб не залишити цей злочин безкарним».
Нагадаємо, що у 2020 році у Європі експертами МФЖ та ЄФЖ було зафіксовано 2 випадки вбивства журналістів. 23 квітня 2020 року пакистанського журналіста у вигнанні, головного редактора інтернет-журналу «Balochistan Times» Саджида Хуссейна Балоха знайшли мертвим поблизу шведського міста Уппсала. А 2 жовтня 2020 року у Нижньому Новгороді (Росія) головний редактор «Koza Press» Ірина Славіна померла внаслідок акту самоспалення через день після поліцейських обшуків у її помешканні.
Також у Європейській та Міжнародній федераціях журналістів наголошують, що підтримують Національну спілку журналістів України у вимогах до влади забезпечити належне розслідування убивства українського журналіста Вадима Комарова, на якого скоїли жорстокий напад ще навесні 2019 року.