П’ятниця, Жовтень 25, 2024

Конкурси

Національна спілка журналістів України є співзасновником

Міжнародного конкурсу шкільних медіа

 

НСЖУ щороку традиційно проводить творчі конкурси для журналістів і засобів масової інформації, мета яких – підтримка й розвиток журналістики в Україні, поширення високих стандартів професії, впровадження нових медійних технологій, посилення журналістської солідарності. НСЖУ підтримує свободу слова, стає на захист професії, тож творчі конкурси покликані сприяти розвитку професійної й незалежної журналістики.

На конкурс подаються професійні матеріали у різних жанрах журналістики та публіцистики, що вийшли у друкованих та інтернет-ЗМІ, на телебаченні чи радіо. Також проводяться конкурси журналістських акцій, проектів, засобів масової інформації, первинних і обласних організацій НСЖУ.

Висувають учасників (журналістів, засоби масової інформації та організації НСЖУ) на конкурси Національної спілки журналістів України редакції газет і журналів, інтернет-видань, телебачення і радіомовлення, первинні (обласні) організації НСЖУ, а також окремі групи громадян та персонально – журналісти, які роблять відповідні подання та конкурсні матеріали до центрального офісу НСЖУ у м. Києві. При цьому можуть додаватися рекомендації обласних організацій НСЖУ.

До конкурсних матеріалів додаються також реквізити конкурсантів, вказуються прізвища, імена та по батькові журналістів, їхні домашні адреси, e-mail, номери телефонів.

Участь у конкурсах НСЖУ не передбачає попередньої реєстрації та реєстраційних внесків.

Конкурсні матеріали подаються поштою (кур’єрською поштою) або доставляються особисто в офіс НСЖУ з поміткою на конверті «На конкурс НСЖУ». Друковані твори – в тих виданнях, де вони були надруковані, для інтернет-матеріалів – роздруковані версії із зазначенням адреси сайту, теле- і радіоматеріали – на цифровому носії, додається довідка про виконавців, затверджена керівництвом каналу.

Рекомендації, довідки від юридичних осіб – на фірмових бланках, завірені підписами керівників і печатками.

Визначає переможців конкурсів журі, персональний склад якого затверджується секретаріатом НСЖУ.

Кошторис премій НСЖУ затверджується щороку і передбачається в загальному кошторисі спілки.

Журі, залежно від якості творчих доробків, має право не присуджувати премії в окремих номінаціях і в межах затвердженого кошторису вводити заохочувальні, порушувати перед секретаріатом НСЖУ питання про перегляд розмірів премій.

Заохочення може передбачати також участь переможців коштом НСЖУ в одному з виїзних заходів Спілки, серед яких – журналістські фестивалі.

На подання журі секретаріат НСЖУ розглядає питання про визначення переможців і ухвалює відповідне рішення.

Підсумки будуть оголошені під час урочистої церемонії на заході з нагоди Дня журналіста.

Про переможців повідомляють засоби масової інформації.

 

Роботи на конкурси надсилаються на адресу центрального офісу Національної спілки журналістів: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 27-а.

Довідки телефоном: (044)234-52-09.

Матеріали подаються на конкурс до 20 травня.

На конкурс подаються матеріали в різних жанрах журналістики, що вийшли у друкованих, інтернет-виданнях, на телебаченні або радіо. Також проводяться конкурси журналістських акцій, проектів, засобів масової інформації, первинних і обласних організацій НСЖУ.

Висувають учасників (журналістів, ЗМІ та організації НСЖУ) на конкурси Національної спілки журналістів України редакції газет і журналів, інтернет-видань, телебачення і радіомовлення, первинні (обласні) організації НСЖУ, а також окремі групи громадян та персонально – журналісти, які роблять відповідні подання й конкурсні матеріали до центрального офісу НСЖУ в м. Києві. При цьому можуть додаватися рекомендації обласних організацій НСЖУ.

До конкурсних матеріалів додаються також реквізити конкурсантів: вказуються прізвища, імена та по батькові журналістів, домашні адреси й адреси електронної пошти, номери телефонів.

Участь у конкурсах НСЖУ не передбачає попередньої реєстрації та реєстраційних внесків.

Конкурсні матеріали подаються поштою (кур’єрською поштою) або доставляються особисто в офіс НСЖУ з поміткою на конверті «На конкурс НСЖУ». Друковані твори – в тих виданнях, де вони були надруковані. Для інтернет-матеріалів – роздруковані версії із зазначенням адреси сайту. Теле- і радіоматеріали – на цифровому носії, додається також довідка про виконавців, затверджена керівництвом каналу.

Рекомендації, довідки юридичних осіб – на фірмових бланках, завірені підписами керівників і печатками.

Визначає переможців конкурсів журі, персональний склад якого затверджує секретаріат НСЖУ.

Журі, залежно від якості надісланих творчих доробків, має право не визначати переможців в окремих номінаціях, а в межах затвердженого кошторису на проведення конкурсів вводити заохочувальні відзнаки.

Заохочення може передбачати також участь переможців коштом НСЖУ в одному з виїзних заходів Спілки, серед яких – журналістські фестивалі.

На подання журі секретаріат НСЖУ розглядає питання про визначення переможців і ухвалює відповідне рішення.

Номінації конкурсів НСЖУ

«Кращий журналістський матеріал (фоторепортаж, серія) про події на сході України (в зоні ООС)»

Мета конкурсу

Номінація – для підтримки тих журналістів, які мужньо й відповідально виконують свої обов’язки, доносять правду про події в зоні бойових дій, на тимчасово окупованих територіях, розповідають про героїчних захисників Вітчизни й волонтерів, тих, хто допомагає людям у тяжкі часи.

Учасники конкурсу

Журналісти (знімальні групи), які підготували й видали друком чи в ефір відповідні матеріали, фоторепортажі.

Матеріали можуть подавати персонально журналісти, редакції ЗМІ, громадські організації, організації НСЖУ. Подання складається в довільній формі й містить дані про учасника, необхідні пояснення та аргументацію.

Подається один матеріал (або кілька матеріалів), що вийшли з 1 травня минулого року по 1 травня поточного:

  • у друкованих ЗМІ;
  • на телебаченні й радіо: на цифровому носії;
  • в інтернет-виданнях: принт-скрін інтернет-сторінки.

Відзнаки конкурсу

Перше місце – Диплом НСЖУ.

Учасники конкурсу

У конкурсі можуть брати участь працівники преси, телебачення і радіо, інтернет-видань, інформаційних агентств, а також позаштатні автори (фрілансери) зі своїм творчим доробком з 1 травня попереднього року по 1 травня поточного.

На конкурс подаються журналістські матеріали (не менш як п’ять), довідки про проведені конкурсантом акції, розслідування, інші заходи, документи, що свідчать про дієвість і широкий резонанс його роботи.

Матеріали можуть подавати персонально журналісти (без обмежень за місцем проживання, віком, статтю, типом ЗМІ, жанрами творів), редакції ЗМІ, громадські організації, осередки НСЖУ.

Подання складається у довільній формі й містить дані про учасника, необхідні пояснення та аргументацію.

Критерії визначення переможців

Кращий журналіст року це:

  • визнаний і авторитетний працівник мас-медіа, матеріали якого відрізняються оригінальністю та нестандартністю мислення, об’єктивністю та неупередженістю, спрямовані на відстоювання справедливості та правди;
  • автор вагомого творчого доробку (серії публікацій) високої якості в пресі, інтернеті, або переданих по телебаченню чи радіомовленню матеріалів, виданих книжок публіцистики, що мають широкий резонанс у суспільстві, чиї матеріали є дієвими і впливовими;
  • людина принципова, яка має чітку позицію, активно бере участь у суспільному житті, але є незалежною від політичних сил, угруповань, окремих структур;

Конкурс передбачає посилення уваги журналістів до глибокого і об’єктивного висвітлення актуальних проблем, проведення журналістських розслідувань, ділове, фахове осмислення життєвих ситуацій, фактів сьогодення й минувшини, сприяння утвердженню української демократичної державності, високих культурних цінностей, відродженню національної культури.

«Журналіст року» визначається в двох номінаціях:

  • національні ЗМІ;
  • регіональні (місцеві) ЗМІ.

Відзнаки й нагороди

Журналіст року нагороджується Дипломом НСЖУ.

Мета конкурсу

Ініціювати громадянську активність журналістів і журналістських колективів, спрямовану на підтримку воїнів ООС, жителів Донбасу й Криму, волонтерського руху, а також важливих суспільних реформ у державі, демократичних, соціальних перетворень, сприяти підвищенню дієвості засобів масової інформації, розвитку креативних організаційних форм ЗМІ, співробітництва й консолідації творчих зусиль.

Учасники конкурсу

Учасниками конкурсу можуть бути окремі редакції ЗМІ, групи редакцій чи творчі групи журналістів (кількість членів групи не обмежується), окремі журналісти.

Для участі в конкурсі подається заявка, в якій викладається зміст акції, її дієвість, додаються необхідні матеріали: газети, журнали, цифрові носії, роздруківки з інтернет-сайтів. Надається інформація про кожного з учасників.

Відзнаки конкурсу

Перше місце – Диплом НСЖУ.

Мета конкурсу

Сприяти розвитку місцевих і регіональних медіа, впровадженню нових медіа-технологій, підвищенню рівня місцевої журналістики, покращенню інформаційного обслуговування населення, зростанню авторитету ЗМІ.

Учасники конкурсу

У конкурсі можуть брати участь засоби масової інформації регіональної, обласної, міської, районної сфери розповсюдження (у відповідній номінації).

Для участі в конкурсі редакції подають матеріали (вихід з 1 травня 2018 року по 1 травня 2019) до центрального офісу НСЖУ:

  • друковані ЗМІ: добірку газет (не менше 10 випусків);
  • телевізійні та радіоорганізації: на цифровому носії – кілька основних проектів, довідку про матеріали та акції;
  • інтернет-видання: принт-скрін інтернет-сторінки й довідку про діяльність.

У довідці про ЗМІ вказуються засновники (співзасновники), дата створення, тиражі (аудиторія), економічні показники роботи тощо.

До подання може додаватися рекомендація обласної організації НСЖУ.

Визначення переможців

Комісія визначає переможців за такими критеріями:

  • високі тиражі, рейтинги, популярність у читачів, слухачів, глядачів;
  • використання медіа-новацій;
  • сучасний дизайн, якісне технологічне виконання;
  • наявність яскравих журналістських персоналій і командної роботи;
  • проведення журналістських розслідувань, друк (передача в ефір) гострих матеріалів з проблем сьогодення;
  • організація та виконання оригінальних і дієвих медійних акцій, проектів.

Відзнаки конкурсу

Перше місце в кожній номінації – Диплом НСЖУ.

Мета конкурсу

Метою конкурсу є зміцнення й дальший розвиток НСЖУ, журналістської самоорганізації, проведення різноманітних акцій, спрямованих на підвищення авторитету української журналістики, поваги у суспільства й у влади до місії журналістів, дотримання законів у сфері захисту свободи слова і професійних прав журналістів.

Учасники конкурсу

Обласні організації подають відповідні клопотання про участь у конкурсі, в яких звітують про роботу за попередній рік: поповнення лав організації, проведення акцій, впровадження нових технологій роботи (комп’ютеризація, інтернет-сайти), підтримка ветеранів і молоді, реалізація ефективних соціальних проектів, участь у загальноспілчанських проектах і акціях, популяризації загальноспілчанських видань.

Переможці й відзнаки конкурсу

Перше місце – Диплом НСЖУ.

Учасники конкурсу

Брати участь у конкурсі можуть первинні організації НСЖУ.

Основні показники, за якими оцінюється робота первинної організації:

  • турбота про умови праці й підвищення кваліфікації творчих працівників засобів масової інформації;
  • захист гарантованих законами прав журналістів;
  • участь членів первинної організації у творчих конкурсах (внутрішньоредакційних, обласних, всеукраїнських), творчих проектах, акціях;
  • творча співдружність, ділове співробітництво з журналістськими організаціями своєї області та за її межами;
  • розвиток демократичних засад у редакційному колективі, підтримка добрих традицій, нових форм журналістської роботи;
  • сприяння впровадженню прогресивних технологій і нової техніки;
  • робота з молодою зміною (спільні відрядження досвідчених і молодих журналістів, наставництво, огляди творчих робіт);
  • піклування про вирішення соціально-побутових питань, організація відпочинку й культурного дозвілля журналістів;
  • здійснення самостійної госпрозрахункової діяльності, вміле поєднання творчої і підприємницької ініціативи.

Клопотання на участь у конкурсі подають безпосередньо первинні організації у вигляді довідки довільної форми, в якій висвітлюється діяльність організації за останній рік відповідно до критеріїв конкурсу. До клопотання додається рекомендація обласної організації НСЖУ.

Переможці й відзнаки конкурсу

Перше місце – Диплом НСЖУ.

Безпека журналістів України
Центр журналістської солідарності