Понеділок, Липень 15, 2024

Допомагаємо ЗСУ

НСЖУ допомога ЗСУ

Для Національної спілки журналістів України один з пріоритетів – підтримувати колег, які нині в погонах.

Спілка посилює партнерство з пресофіцерами. Організовуємо збори донатів для Збройних сил України, зокрема, для пресслужб угруповання ЗСУ «Соледар» і 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила.
Для пресофіцерів Збройних сил України ми передаємо необхідну для роботи техніку – ноутбуки і фотоапарати.
Зокрема, начальнику служби зв’язків з громадськістю 10-го армійського корпусу Вячеславу Скоряку Національна спілка журналістів України передала сучасну фотокамеру. Це — спільна ініціатива НСЖУ та Академії української преси.

Сергій Томіленко передає фотокамеру Вячеславу Скоряку, начальнику служби зв’язків з громадськістю 10-го армійського корпусу

Сергій Томіленко передав фотокамеру Вячеславу Скоряку

А пресофіцер Бахмутського напрямку Роман Чоп, який як фрілансер працював для «Assosiated Press», провів персональну виставку, створену із фотографій, відзнятих на фотоапарат, отриманий від НСЖУ. «Фотоапарат від Національної спілки журналістів проїздив зі мною по усій смузі відповідальності нашого угрупування. Можна сказати, він вже став бойовим – знімав у місті Бахмут, працював під Торецьком, Нью-Йорком, на Лиманському, Соледарівському напрямках», – розповів фотограф.
НСЖУ інформаційно підтримує збори донатів для ЗСУ, організовані волонтерськими організаціями, допомагає журналістам, які мобілізувалися до лав Сил оборони України й нині захищають нашу Вітчизну.
«Для нас важливо об’єднувати колег у допомозі для ЗСУ, нашим пріоритетом є ініціатива «Цивільні журналісти допомагають колегам у погонах». Рації, мікроавтобус, позашляховик, фотокамери, ноутбуки, біноклі… Дякую журналістам і медіакерівникам за підтримку наших журналістських зборів для ЗСУ, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Круто, коли знаєш, що унікальні фото Романа Чопа, зроблені у Бахмуті на нашу фотокамеру, обійшли всі провідні видання світу. Коли позашляховик, переданий пресгрупі “Соледар”, допомагає пресофіцерам супроводжувати мужніх цивільних журналістів на передову. А при цьому, самі прес-офіцери мають гарне авто, на яке покладаються за надзвичайних обставин. Чудово, що 10 армійський корпус – Вячеслав Скоряк документує героїку українських воїнів та реалії війни на нашу сучасну фотокамеру…»
Підтримка військових колег – моральний і громадянський обов’язок цивільних журналістів. Але не менш важливою метою медіа є сприяння Силам оборони України в донесенні до широкої аудиторії правди про щоденний подвиг українських військових, їхні бойові будні, переживання і потреби. Тому Національна спілка журналістів України всіма можливими шляхами заохочує колег до активної співпраці з військовими й виступає ефективним комунікатором для оперативного розв’язання проблем і спірних питань, які виникають у такій співпраці.

Фільм про роботу пресвійськових можна подивитися на Youtube

Пресофіцер – без перебільшення стратегічна персона на фронті. Це провідник між армією та журналістами, а отже – між армією та суспільством в Україні й світі. НСЖУ підготувала фільм про хоробрих пресофіцерів з передової, які щоденно ризикують життям, фіксуючи подвиги Героїв та супроводжуючи на фронт цивільних журналістів.

Галерея

Безпека журналістів України
Центр журналістської солідарності